Principy výchovy podle Kate Winslet. Inspirace, která může pomoci celé řadě matek

Fotografie: Depositphotos

Kate Winslet snad může neznat jen ten, kdo celý život neměl televizi. Jinak rozhodně nelze přehlédnout řadu jejích ikonických rolí, z nich nejznámější je asi role Rose ve velkofilmu Titanic.

V reálném životě je Kate sebevědomá žena, která dokonale vychovává svou dceru, a všechny maminky by u ní měly hledat inspiraci. Tyto rodičovské principy využívá při výchově a je to rozhodně něco, co si vzít k srdci.

Přátelství je poklad, který si musíte vážit

Kate Winslet učí svou dceru vážit si přátelství. Svým vlastním příkladem ukazuje, co pro ni přátelství znamená. Jejím nejlepším přítelem je Leonardo DiCaprio. Seznámili se při natáčení Titanicu v roce 1997 a od té doby jsou nerozlučnými parťáky. Ukazuje také, že i přátelství mezi mužem a ženou může perfektně fungovat. Přátelství s Leem však není jediným takovým příkladem v životě Kate Winslet.

Fotografie: Depositphotos

Premiéra filmu Titanic, kde herečka zazářila, bohužel vyšla zrovna na den, kdy měl pohřeb její přítel Stephen Tredr. Kate se ho zúčastnila a premiéru sledovala doma z gauče – i přesto, že přišla o obrovské ovace a slávu.

Pokora nadevše

Kate Winslet a její skromnost a pokora jsou legendární. Faktem je, že v její rodině dlouho nevěděli, co je to bohatství a peníze. Rodiče byli herci, ale žili od role k roli. Herečka v rozhovorech často vzpomínala, že do jejích 12 let neměli doma ani videopřehrávač a často museli pro jídlo chodit do charitativní organizace. Jako teenagerka Kate začala pracovat na částečný úvazek v supermarketu a vždy hovoří o tom, jak si váží tvrdé a obyčejné práce.

Učí svou dceru milovat a vážit si sebe sama

O Kate Winslet se často říkalo, že potřebuje zhubnout. Ona sama se však kritikou přestala zabývat a začala si vážit vlastního těla a svého zdraví. Tento přístup k tělu předává i své dceři. Hvězdná maminka spolu se svou dcerou cvičí sebeúctu. Společně se dívají do velkého zrcadla a říkají: „Máme takové štěstí, že jsme tím, kým jsme. Máme štěstí, že máme naše tělo a jsme zdravé.“

Nezapomíná na lekce z dětství

Kate vyrostla v obtížných podmínkách a do značné míry postrádala podporu. Matka nebyla její skutečná kamarádka, dokonce ji učitelka herectví kritizovala za její vzhled a její vrstevníci ji škádlili za její „buclaté“ nohy. Proto se o to více snaží dát své dceři to, čeho sama neměla dostatek.

Nechlubí se svým milostným životem

Kate Winslet je z tisku otrávená a chce chránit svou rodinu před zvědavýma očima paparazzi. Bylo to pro ni obtížné, ale nyní si již novináři zvykli, že nemá smysl Kate nahánět a snažit se urvat skandální záběry. Prostě to nefunguje. Kate navíc chrání nejen své soukromí, ale také soukromí svých bývalých milenců.

Má bezvadný vkus

Kate Winslet se může pochlubit krásnou postavou a ženskými tvary. Dovedně zdůrazňuje své přednosti a skrývá své nedostatky. Její vzhled na červeném koberci je vždy perfektní a stylový. Nejvýznamnější designéři považují za čest, pokud nosí jejich šaty hvězda Titanicu.

Zdroj: WomensHealthMag