Nejčastější důvody, proč jsou ženy ve vztahu nešťastné. V některých případech vlastní vinou

Fotografie: Freepik

Představujete si život s partnerem jako pohádku nebo váš oblíbený romantický film? V takovém případě budete s velkou pravděpodobností nepříjemně překvapená srážkou s realitou. Ženy mají totiž obecně tendence nasazovat si takzvané růžové brýle a věřit několik scénářům vztahu. Jen málokdy se však skutečně naplní. Mnohem častěji tak jde o důvody, proč jsou ženy nešťastné z reality.

Odkládání vlastního života

Mnoho žen si myslí, že povinnosti nepočkají a na úkor úklidu, péče o děti, manžela a podobné činnosti tak mnohdy odkládají svůj vlastní život včetně odpočinku. Jenže povinnosti tu budou stále, a pokud budete čekat až na chvíli, kdy budete mít všechno hotovo, tak se nedočkáte. Začněte tak ve svém životě hledat rovnováhu a povinnosti vyvažujte zábavou či odpočinkem.

Za každé štěstí musíte zaplatit

Nic není zadarmo, ale štěstí mnohdy ano. I přesto však mnoho žen věří, že když jsou teď šťastné a mají všechno důležité pro spokojený život, osud jim to spočítá v blízké budoucnosti.

Do každodenního života se tak vkrádají starosti a očekávání, kdy dojde ke zlomu a za své štěstí zaplatí. Jenže takto to nefunguje a i přesto, že se objevují horší období, neplatí pravidlo, že každé štěstí musí být později vykoupeno bolestí a trápením.

Problémy vyřeší i bez mluvení

Ženy předpokládají, že nemusí muži nic vysvětlovat. Nemusí si říkat o to, co chtějí, protože by to tak nějak měl vědět sám od sebe. Že ale žádný muž neumí číst myšlenky, už jim většinou nedochází.

Výsledkem tak je mnoho zklamaných očekávání a nevyslyšených proseb. Naučte se sdělovat partnerovi své problémy, přání a tužby. Uvidíte, že jistě rád splní to, co chcete, ale musíte mu to nejdříve říci.

Nedosažitelné štěstí

Je v pořádku neustále na něčem pracovat a snažit se zlepšovat každý den. Jenže honba za dokonalostí se může proměnit v nedosažitelné štěstí. Platí to třeba v případě hubnutí a cvičení, kdy nic není dost dobré. Jakmile zhubnete několik kilo, chcete zase více zapracovat na vytvarování nohou a podobně.

Fotografie: Pixabay

Ovšem honba za štěstím, které je podmíněno dokonalostí, bývá zrádná a smutná, protože se k cíli nikdy nedostanete. Během této štvanice tak přicházíte o obyčejné radostné okamžiky a klidný život plný spokojenosti a vděčnosti, za to, co jste již dokázala a co máte.