Nejlepší letní ovoce, které pomůže s hubnutím

Většina lidí si plánuje, jak zhubne na léto do plavek. Jenže léto je tady a pořád máte zimní zadek? To nevadí. Právě léto je ideálním obdobím, jak shodit poměrně rychle nějaké to nechtěné kilo. Ono se poměrně snadno vymění kornout zmrzliny za osvěžující letní ovoce.

Mimo to, že je přirozeně sladké, je navíc výživné, osvěžující a chutné. Ideálním letním ovocem je takové, které vám pomůže zahnat chutě na dobroty a ještě podpoří vaši snahu o zhubnutí. Takové ovoce je bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu, tekutiny a nakopne spalování tuků. Podívejte se, které ovoce si můžete bez výčitek dopřát, pochutnat si a ještě podpořit spalování.

Jahody

8 velkých jahod obsahuje přibližně 49 kalorií. Jahody se řadí k ovoci, které se konzumuje při hubnutí nejčastěji. Obsahují velké množství živin a skutečně nepatrné množství kalorií. Mimo to dodá vašemu tělu až 3 gramy vlákniny, která z této pochoutky činí poměrně syté jídlo. Jsou výtečným zdrojem kyseliny listové, vitamínu C, manganu, draslíku a dalších látek, které dokážou pomoci zrychlit metabolismus.

Borůvky

K dalšímu „hubnoucímu“ ovoci patří borůvky, kdy jeden hrníček borůvek obsahuje 85 kalorií. Jsou nejen chutné, ale připisuje se jim řada léčivých účinků. Dokážou léčit hemeroidy, únavový syndrom, artrózu, dnu, onemocnění ledvin, kožní infekce, infekce močových cest, vysoký krevní tlak, bolesti při menstruaci, podporují imunitu a samozřejmě popohání metabolismus, takže vám pomohou s hubnutím.

Ananas

Ananas je samo o sobě oblíbeným letním a osvěžujícím ovocem. Je učiněnou dietní výhrou, nakopávačem metabolismu a posilovačem imunity. Oblíbená je i očistná kúra, kdy se dva, maximálně 3 dny jí od rána do večera jen ananas, papája, kiwi, meloun a pije čistá voda. Nejde jako tak o dietu, ale spíš očistu těla. Nicméně bohatě vystačí čas od času jeden takový ovocný den.

Obrázek: pixabay.com