Nestíháte zhubnout do plavek? S ketodietou to půjde samo

Plavková sezóna letos dorazila později než obvykle, přesto ale některé z nás zastihla nepřipravené. S přebytečnými kily vám však může velmi rychle pomoci keto dieta.

Prázdniny ťukají na dveře, ale vaše postava není navzdory všem novoročním předsevzetím připravená na vystavování v plavkách? Nevěšte hlavu, nikdy není pozdě začít. Když se do hubnutí pustíte ještě dnes za pomoci keto diety, přivítáte se na babí léto lehčí klidně i o deset kilo. Se zdravým a dlouhodobě udržitelným snižováním váhy vám pomůže vhodně zvolený jídelníček. Skvělých výsledků můžete dosáhnout například díky keto jídelníčku.

Vyvarujte se jojo efektu i ztráty svalů

Sami dobře víte, jestli vám pro spokojenost stačí zhubnout pár kilo, nebo zda bojujete s vyšší nadváhou, či dokonce obezitou. Pokud nevíte, kolik kilo potřebujete zhubnout, abyste dosáhli optimální váhy pro vaši výšku, vyzkoušejte bmi kalkulačku. Výpočet bmi sice není neomylný, ale na základě zadaných informací napoví, v jaké váhové kategorii se pohybujete, a kolik kilogramů vás dělí od hmotnosti ideální pro vaše zdraví i zvýšení atraktivity.

Keto dieta - jahoda s banánem za 2 minuty

Jestliže jste si pomocí bmi vzorce či testu ujasnili, kolik kilo musí jít dolů, je třeba stanovit si plán. Abyste hubli dlouhodobě a nepřišli místo tuků spíše o svalstvo, je třeba během snižování hmotnosti doplňovat protein, ať už v přirozené formě, nebo pomocí proteinových nápojů. Proteinová neboli keto dieta je skvělou volbou při redukci nadváhy: kila ubývají rychle, ale je nesmírně důležité zvolit správný jídelníček, abyste je po skončení zase nenabrali zpět.

Dlouhodobé a udržitelné snížení hmotnosti

Keto dieta funguje na principu ketózy, což je stav, který nastává při optimálním množství proteinu a nízkém množství sacharidů a tuků ve stravě. Tak pomáhá redukovat nadbytečné kilogramy, aniž by docházelo k pocitu hladu, ztrátě svalové hmoty nebo jojo efektu. Nemáte-li čas na chystání složitých dietních pokrmů, může být řešením keto jídelníček tvořený proteinovými jídly, jejichž příprava trvá pár minut, přičemž dokážou zasytit, dodat tělu potřebné živiny, a jako bonus i skvěle chutnají.

Keto dieta - jerky sušené krůtí maso

Nabídka jídel je tak široká, že se vám nemůže tento plán omrzet: vybírat můžete z širokého množství kaší, pomazánek, hlavních jídel, těstovin, polévek, dezertů i pečiva, a namíchat si můžete vlastní mix keto diet. Tento proces hubnutí je třeba doplnit o čerstvou zeleninu a dostatečný pitný režim, aby vaše tělo mělo opravdu vše, co potřebuje ke zdravému fungování. Rozhodli jste se keto dietu vyzkoušet? V závislosti na vaší aktuální hmotnosti zvolte délku dietního plánu, vyberte si jídlo podle své chuti, a vyrazte na cestu za vysněnou postavou.