Objevte tajemství našich babiček o správném praní utěrek. Díky tomuto postupu je snadno zbavíte nečistot a mastnoty

Fotografie: Freepik

Chcete mít dokonale čisté utěrky připravené k dalšímu použití? Přidejte ke praní jeden malý trik a úspěch je rozhodně zaručen. Budete se divit, že jste tohle nepoužívali ještě dříve.

Na utěrce se velmi jednoduše vytvoří ošklivé mastné fleky, které se velmi těžce odstraňují. Jenže pokud chcete mít znovu čistou utěrku vhodnou pro další použití, budete si s nimi muset efektivně poradit. Naštěstí proto nemusíte kupovat žádné speciální přípravky, ale vystačíte si s poměrně jednoduchým trikem.

Fotografie: Freepik

Jak odstranit mastné skvrny

Nejhorší jsou právě mastné skvrny. A protože se obecně doporučuje měnit utěrku zhruba jednou za dva dny, jejich praní je častou činností. Při takto časté výměně navíc nemusí být jednotlivé skvrny natolik problematické, aby bylo jejich odstranění výrazně komplikované. Pro základní ošetření tak postačí běžný prací program na vyšší teplotu. Pro bavlněné utěrky se nebojte nastavit praní při více než 90 stupňů či nejteplejší cyklus.

Zároveň však nejsou problém ani přetrvávající mastné skvrny. Každá správná babička si s nimi totiž uměla poradit. Stačí utěrky vložit do hrnce s vodou a dvěma lžícemi octa. Následně nechte mírně vyvařit. Potom už zbývá jenom vypnout plotnu a utěrku nechat usušit. Uvidíte, že výsledkem budete skutečně pozitivně překvapeni.

Fotografie: Freepik

Odstranění mastných skvrn bez nutnosti vaření

Kromě toho také existuje způsob, jak odstranit mastné skvrny z utěrky i bez nutnosti vaření. Stačí problematickou skvrnu napěnit domácím mýdlem a vložit do obalu, aby se dovnitř nedostal vzduch. Takto nechte chvíli působit a následně vložte na klasický program do myčky a uvidíte, že skvrny skutečně zmizí. Velmi dobrým způsobem je také použití prostředku na mytí nádobí, protože má přirozenou schopnost odmašťovat. Ve všech případech je však nezbytné další vyprání s pomocí běžného pracího prášku.

Zdroj: Tasteofhome