Obyčejné ponožky pomohou zatočit s nespavostí

Fotografie: Freepik

Lidé pracují čím dál víc. Zaměstnavatelé kladou velký důraz na výkon a vy se domů vracíte naprosto vyčerpaní a nemůžete se dočkat, až padnete do peřin. Velké psychické a fyzické nasazení vás přirozeně vyčerpává. Konečně jste v posteli a ono nic. Ať děláte, co děláte, nejde vám usnout. Je to přesně váš případ?

Pak vězte, že v tom určitě nejste sami. Stejný problém trápí milióny lidí. Přitom řešení může být tak snadné a k léčbě vám stačí jen pár ponožek. V našem článku se dozvíte, co dělat, abyste se zbavili nespavosti jednou provždy.

Jak v noci rychle usnout?

Podle vědců hraje při usínání velkou roli teplota lidského těla. Normální teplota je 36,6 °C. Věděli jste, že během spánku naše teplota klesá? Cévy jsou odpovědné za regulaci teploty těla. Když se přehřejeme, naše cévy se rozšíří. Tímto procesem se teplá krev rozšíří z centrální části těla po celém těle. Touto cirkulací se krev postupně ochlazuje.

Udržujte nohy v teple a nebudete vědět, co je to nespavost a neklidný spánek

Platí jednoduché pravidlo, čím rychleji klesá teplota v centrální části těla, tím je člověk uvolněnější a ospalejší.

Vědci například tvrdí, že pokud chodidlům před spaním dopřejete teplé koupele, sníží se teplota v centrální části těla rychleji a vy tak budete moct lépe usnout.

Chodidla nejsou pokryty chlupy nebo vlasy. Proto jsou nejvíce citlivé k vnějším změnám.

Co z toho vyplývá?

Pokud chcete konečně klidně usínat a spát po celou noc, nasaďte si na noc ponožky, které vám minulé Vánoce darovala babička. Rozdíl poznáte okamžitě.

Ponožky na noc vám pomůžou být:

  • Odpočatější
  • Energičtější

Pravidelné nošení ponožek vám může kompletně změnit život. Ponožky by měly být vyrobeny z přírodních materiálů. Na zimu a podzim noste vlněné ponožky, v létě bavlněné.