Pár se těšil na příchod dvojčat. Na čtvrtém ultrazvuku však lékař objevil zásadní novinku

Fotografie: Roman Harak / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Dvojčata už dnes nejsou až takovou vzácností a tento mladý pár informace o tom, že budou mít dvojčata, nijak zvlášť neznepokojila. Ostatně oba je měli v rodině.

Už na prvním ultrazvuku se ukázalo, že se rodiče mohou těšit na příchod dvojčat. Jejich radost byla obrovská. Péče o dvojčata je sice náročnější, ale zase to máte tak nějak při jednom a oni vždy chtěli velkou rodinu. Začít s dvojčaty tak perfektně zapadalo do jejich plánů. Týdny ubíhaly, bříško rostlo a pak se stalo něco, co by si ani jeden z nich ve snu nepředstavil.

Na druhém ultrazvuku se ukázalo, že je vše jinak

Danielle Thrasher a Joseph Odom se radovali. Danielle má dokonce dvojčata za sourozence, a tak s touto možností tak nějak počítali. Pak se však objednali na druhý ultrazvuk a tam je čekalo velké překvapení. Doktor jim oznámil, že v děloze jsou tři děti. A s tím už tedy ani jeden z nich nepočítal. Danielle zprávu přijala ještě s klidem a řekla si: „Dobře, tak ještě jedno.“

Joseph na tom byl trošku hůř a trvalo mu o něco déle, než se s novou situací sžil. Nakonec si řekli, že chtěli velkou rodinu, a tak ji budou mít, jen to bude dříve, než čekali. Na dalším ultrazvuku jim lékař potvrdil trojčata a také se ukázalo, že miminka jsou zdravá a těhotenství zatím probíhá bez komplikací. Přesto jim lékař doporučil, aby zatím nikomu nic neříkali a počkali, až bude jistota, že se miminka vyvíjí dobře.

Nerad vám to říkám, ale..

Smíření a uklidnění rodiče už jen sledovali, jak se Daniellino bříško neustále zvětšuje a roste jim doslova před očima. V třetím měsíci už neoblékla nic ze svého běžného šatníku. V tuto dobu měli také naplánovaný další ultrazvuk. Ten ale nezačal tak, jak si představovali. Lékař přejížděl přes Daniellino břicho a řekl: „Nerad to říkám, ale…“ Oběma se v první chvíli málem zastavilo srdce, báli se, že některé z dětí má potíže.

fotografie z ultrazvuku
Fotografie: Freepik

Lékař však pokračoval a oznámil jim, že našel ještě čtvrté dítě, jež bylo schované tak dobře, že na předchozím ultrazvuku nebylo vidět. Šok, který museli rodiče zažít, si asi neumíme představit. A tentokrát to byla Danielle, kdo měl mnohem větší problém tuto novou informaci zpracovat. Téměř začala panikařit.

Ve 28. týdnu ji hospitalizovali

Nakonec jim nezbylo nic jiného než se smířit i s touto skutečností a začít se připravovat na příchod čtyř dětí. Těhotenství samo o sobě bylo poměrně náročné, i když Danielle nemusela ležet ani jeden den a do práce chodila až do 23. týdne. Pak už ji obrovské břicho natolik omezovalo, že musela z práce odejít. Na kontrole v 28. týdnu těhotenství se však ukázalo, že má Danielle preeklampsii a je třeba ji ihned hospitalizovat.

Holčičky se narodily o dva dny později. Všechny byly maličké a putovaly do inkubátoru. Třem z nich se dařilo výborně a nestrávily na jednotce intenzivní péče mnoho času. Pouze malá Maya měla více problémů než její sestřičky, a tak si na hadičkách pobyla o dost delší dobu. Nakonec však také putovala domů ke své velké rodině.

Přátelé rodině pomáhají, jak mohou

Rodina dnes žije v jednopokojovém bytě a také nemají auto, do kterého by se naskládalo šest lidí. Jejich přátelé se jim však snaží pomáhat, jak jen to jde. A tak pro ně založili i sbírku, aby rodiče mohli do začátku nakoupit potřebné věci. Stát se během jednoho okamžiku rodičem čtyř miminek a připravit se během pár týdnů na kompletní změnu života, to by byl náročný úkol pro většinu lidí.

Zdroj: Nuntium