Pěstící péče z Karibiku 1.část

Exotika nemusí být jen cestovatelským snem. Pečující rituály ze vzdálených zemí si můžete dopřát i v pohodlí domova. Stačí vám k tomu bohatě suroviny, které jsou lehce k sehnání. Dnes se zaměříme na zázvor, který si mnoho z vás určitě spojuje pouze s čajem a pak banány, které nejenže zaženou chuť na sladké a zasytí, ale zároveň zásobí pokožku cennými látkami.

Zázvor na zahřátí nohou

Exotické koření dodává velké množství energie, která je ideální pro rozproudění krevního oběhu a látkové výměny. Jestliže tedy trpíte pocitem „studených“ nohou, lázeň se zázvorem vás zahřeje. Pomohou také éterické oleje obsažené v citronové trávě. Pokud tyto ingredience smícháte v lázni, nohy se krásně prohřejí a provoní. Taková pěstící péče je pak k nezaplacení.

Recept: Asi 5 cm velký kousek zázvoru a dvě stébla citronové trávy nakrájíme nadrobno a 10 minut povaříme v 0,5l vody. Všechno scedíme a přidáme do lavoru s teplou vodou. Do lázně pak na 10 až 15 minut ponořte nohy a zkuste relaxovat.

Banánová maska proti vráskám

S přibývajícím věkem pokožka ztrácí elasticitu. Tropické ovoce obsahuje celou řadu látek, které pomohou tento proces zpomalit. Souvisí to především s vysokým obsahem kyseliny listové – například v banánech. Ta povzbuzuje regeneraci buněk a tím brání předčasné tvorbě vrásek. Zkuste denně sníst alespoň jeden banán a jednou týdně si připravte pleťovou banánovou masku.

Recept: 1 banán rozmačkejte a smíchejte s 1 až 2lžičkami medu. Kaši rozetřete na obličej a přibližně po 20 minutách ji omyjte vlažnou vodou.

Fotografie publikována se svolením nixxphotography Photography/FreeDigitalPhotos.net