Pěstící péče z Karibiku 2.část

Přinášíme vám druhou část na téma péče z Karibiku. Exotika v kosmetice je nejen balzám na duši, ale hýčká a rozmazluje pokožku příjemným způsobem. Dnes se zaměříme na kokosovou koupel a jemné ruce, které jsou bezesporu vizitkou každé ženy.

Kakao pro jemné ruce

Kakao a čokoláda nejen báječně chutnají. Ale umí také perfektně zvláčnit a vyhladit pokožku. Kakaové boby jsou přímo nabité přírodními oleji a antioxidanty, které brání stárnutí kůže a výrazně zlepšují prokrvení pokožky. Velmi účinný je například kakaový peeling.

Recept: Půl šálku třtinového cukru smíchejte s 1 lžičkou kakaového prášku a ¼ šálku mandlového oleje. Směs přelijte do dobře uzavíratelné sklenice. Odeberte z ní vždy po 1 lžičce, rozdělte ji na hřbety rukou , promasírujte a opláchněte.

Blahodárná koupel z kokosového mléka

Na Karibských ostrovech to bez kokosových ořechů nejde! A navíc je o kokosu známo, že je v péči o pokožku opravdovým kouzelníkem – především mléko z kokosových ořechů. Výživný kokosový tuk, který obsahuje, působí u suché pleti jako elixír mládí a zásobuje pleť potřebnou vláhou. Vyzkoušet můžete třeba kokosovou koupel.

Recept: Jeden šálek kokosového mléka (z konzervy) smíchejte se 2 lžičkami medu a 1 lžičkou mandlového nebo slunečnicového oleje. Směs nalijte do napuštěné vany s teplou vodou 32 až 36 stupňů. V lázni relaxujte alespoň 20 minut a po ní pokožku jen lehce osušte.

Mango pro lesklé vlasy

Toto ovoce je absolutní vitamínovou bombou. Má velmi vysoký obsah vitamínu A a C a výborně „krášlicí“ schopnosti. Právě ty pomáhají pečovat o křehké a poškozené vlasy, dodávají jim výživu a navrací lesk.

Recept: Dužinu z 1 nebo 2 plodů manga rozmačkejte a smíchejte se 2 žloutky a 4 lžicemi kokosového nebo olivového oleje. Směs vetřete do čerstvě umytých vlasů a nechte pod zábalem z ručníku působit asi půl hodiny. Poté směs z vlasů důkladně vypláchněte teplou vodou.

Fotografie publikována se svolením Victor Habbick Photography/FreeDigitalPhotos.net