Pitbull se vysmekl svému pánovi z vodítka a skočil do křoví. Zachránil tak malému chlapci život

Fotografie: Freepik

Záchrana života, nebo smrtelný útok od krvelačné bestie? Toto psí plemeno je často démonizováno kvůli svému původnímu účelu šlechtění, realita je ale úplně jiná.

Americký pitbulteriér je plemeno pocházející ze Spojených států amerických, kde bylo od počátku 20. století využíváno především pro (dnes již nelegální) psí zápasy.  Tomu odpovídá i jeho vzhled, který je postaven na mohutném a silně osvaleném těle. Dnes jsou již z těchto hrůzu nahánějících psů domácí mazlíčci a právoplatní členové rodiny.

Fotografie: Freepik

Láska až za hrob

Tito psi jsou velmi odvážní a neváhají za svého pána a rodinu bojovat do posledního dechu. Jsou taktéž nároční na výchovu, potřebují pevnou, ale ne tvrdou ruku. Silou je zlomíte, ale nepřesvědčíte. Mnohem víc toho pro vás pes udělá z lásky než ze strachu.

V dnešní době je moderní tzv. pozitivní motivace, která spočívá v eliminaci tělesných trestů a častém odměňování pomocí hraček nebo pamlsků. Tato výchovná metoda vyžaduje mnoho trpělivosti z vaší strany, odměnou vám ale bude klidný a vyrovnaný pes, který udělá, co vám na očích uvidí. A to je případ pitbulla Hurleyho.

Fotografie: Freepik

Neohrožený zachránce

Hurley byl na každodenní procházce se svým pánem, když v tom se vytrhl i s vodítkem a se zběsilým štěkáním zaběhl do keřů v parku navštěvovaném rodinami s dětmi. Z místa, kde Hurley zmizel, se ozval vyděšený křik malého dítěte. Majitel pitbulla okamžitě vyrazil za psem a plačícím chlapcem. Když na místo doběhl, uviděl vyděšené dítě, které bylo navzdory křiku bez zranění a svého mazlíčka, který ležel na zemi s oteklým hrdlem a dvěma viditelnými rankami na tlamě.

Poblíž psa ležel zakousnutý smrtelně jedovatý had. Bohužel stihl Hurleyho uštknout. Naštěstí se psího hrdinu podařilo zachránit včasným převozem na veterinární kliniku. Tímto Hurley dokázal, že neváhá položit svůj život za ten lidský.

Zdroj: UberAlles