Po smrti Alžběty II. byl odhalen nový oficiální portrét královské rodiny. Odbornice na řeč těla vyvrací spekulace

Fotografie: Depositphotos

Na sociálních sítích zveřejnil královský palác fotografii čtyř členů královské rodiny. Snímek byl zachycen v předvečer pohřbu královny Alžběty.

Po smrti oblíbené britské panovnice došlo ke změnám v celé královské rodině. Princ Charles i jeho následovník dostali nové tituly. Na fotografii tak vidíme krále Karla III., královnu choť a prince a princeznu z Walesu. Portrét byl pořízen v Buckinghamském paláci, který toho večera hostil světové vůdce, jež do Londýna přicestovali na královnin pohřeb.

Objevily se spekulace o vzájemném odcizení prince a princezny z Walesu

Po zveřejnění portrétu královské rodiny se někteří lidé začali vyjadřovat k jejich řeči těla. Zdálo se jim, že zatímco Charles s Camillou se na fotografii vzájemně objímají, v případě Williama a Kate vidíme trochu jiný obraz. William stojí s rukama sepnutýma před sebou, zatímco Kate ho jednou rukou objímá. Pozorným divákům tak neušlo, že oproti královskému páru tito dva působí, jako by od sebe měli větší odstup.

Odbornice na řeč těla se k těmto spekulacím vyjádřila a vysvětlila, co by tento postoj mohl znamenat. Princ z Walesu má rozkročené nohy a hlavu nakloněnou směrem ke svému otci. Spíše tím tedy vyjadřuje postoj k němu, nikoliv ke své ženě. Jako by byl v pozorném očekávání a byl připraven svého otce v jeho nové roli podporovat. Ruka jeho ženy pak už jen říká, že mu v jeho záměru hodlá být také oporou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

Princ a princezna z Walesu směřovali své první oficiální kroky právě sem

A tu budou všichni vzájemně potřebovat. Nejsou to totiž jen tituly, co se změnilo. Všichni se po období smutku museli opět zapojit do práce a chopit se nových povinností, které změna situace přinesla. Další oficiální fotografie tak zachycuje krále, jak sedí za královským stolem a probírá se dokumenty uloženými ve slavné červené krabici, již používala královna Alžběta.

Nový král byl oficiálně prohlášen za vládnoucího monarchu 10. září. Tento ceremoniál přenášela i televize. Dva dny předtím také udělil nové tituly Williamovi a Kate. Stali se tak princem a princeznou z Walesu a jejich první oficiální návštěva v nových rolích tak vedla právě do této části země. Princ William však odmítl velkolepý ceremoniál, který v roce 1969 absolvoval jeho otec. Místo toho si prý chce získat důvěru a respekt obyvatel Walesu.

Rodina bude potřebovat udržet moderní obraz monarchie

Od začátku dali jasně najevo, že chtějí být moderními členy královské rodiny a neztratit kontakt s poddanými a problémy, které je tíží. Povinnosti budou plnit i navzdory tomu, že někteří pokládají monarchii za přežitek. Především mladší generace nepovažuje roli královské rodiny za tak podstatnou jako jejich rodiče nebo prarodiče. Někteří z členů Commonwealthu se také snaží o vytržení z britské náruče. Všichni se tak budou muset hodně snažit, aby se jim podařilo monarchii zachovat.

Především princ a princezna z Walesu budou mít za úkol přesvědčit mladou generaci, že královská instituce je stále ještě životaschopná a má co nabídnout. Přestože hluboce ctí zesnulou babičku, jejich strategie bude muset být mnohem více otevřená. Nejspíš se tak setkáme i s jejich názory, které se budou vztahovat k důležitým tématům. Tomu se královna Alžběta podle hesla „nikdy si nestěžujte, nikdy nevysvětlujte“, spíše vyhýbala.

Zdroj: Newsner