Fontána mládí ze spíže: Zdravé stárnutí podporuje ovoce a zelenina s vitamíny A a C

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí stárnutí, nemusíte se obracet na komerční výrobky plné chemikálií. Skvěle vám totiž dokážou pomoci tyto jedinečné přírodní potraviny.

Stárnutí je nedílná součást života a bohužel doposud neexistuje žádný zázračný lék, který by ho dokázal zastavit. Přesto však existují přírodní potraviny, jež vám skutečně mohou pomoci tento proces zpomalit, a ochránit vás tak před výskytem známek stárnutí, jako jsou vrásky, a udržet si dostatek energie po dlouhá léta. Jedná se navíc o lahodné kusy ovoce a zeleniny, jejichž přidání do vašeho pravidelného jídelníčku vám nebude dělat problém, říká doktorka Natalie Olsen.

Lahodné borůvky

Borůvky poskytují bohaté množství vitamínů A a C, které zabraňují ztrátě kolagenu, a také antioxidantu zvaného antokyanin, jenž má velmi pozitivní vliv na pleť a skutečně pomáhá díky svým protizánětlivými vlastnostem zpomalovat stárnutí (právě ten mimo jiné dodává tomuto lahodnému ovoci sytě modrou barvu). Zvýšený příjem těchto sloučenin je navíc obecně spojován s ochranou před poškozením způsobeným sluncem, stresem a znečištěním.

Výživná řeřicha

Řeřicha je velmi zdravá potravina, která nabízí dostatek vápníku, draslíku, manganu, fosforu a vitamínů A, C, K, B1 a B2. Ty jsou nezbytné pro prokrvení pokožky a přísun důležitých živin do všech buněk těla – zejména však kůže. Kromě toho obsahuje také velmi účinné antioxidanty, jež pomáhají neutralizovat působení volných radikálů (ty mohou způsobovat různá poškození organismu, včetně vrásčení a vysušování kůže).

Červená paprika

Červená paprika je plná antioxidantů, jako jsou zejména karotenoidy, jež účinně působí v boji proti stárnutí. Jedná se totiž o rostlinné pigmenty, které disponují řadou protizánětlivých vlastností a pomáhají chránit pokožku před poškozením sluncem, znečištěním a toxiny z životního prostředí. Stačí ji zařadit do svého každodenního jídelníčku a změnu poznáte velmi brzy.

vrásky pleť
Fotografie: Freepik

Papája

Tato lahodná superpotravina obsahuje bohaté množství řady antioxidantů, vitamínů a minerálů, které zlepšují pružnost pokožky a pomáhají minimalizovat výskyt jemných linek a vrásek. Stejně tak se však můžete jejím zvýšeným příjmem ochránit před poškozením volnými radikály a dalšími nebezpečnými složkami, které mohou poškodit váš organismus a negativně se podepsat na vaší pokožce.

Zdroj: Healthline