Vyhněte se návykům, které způsobují povislá prsa

Fotografie: Freepik

Gravitace je noční můrou skoro každé ženy. Věkem a i životními procesy dochází k tomu, že jejich prsa působí více povisle a mohou být pro ostatní méně přitažlivá. Tento proces lze oddálit.

Každá žena si přeje, aby její prsa působila mladě a svěže co nejdelší dobu. Prsa jsou považována za jeden z důkazů ženskosti. Je přirozené, že vlivem věku prsa ztrácejí svou pružnost a mohou tak působit povisle. Na stav ženských prsou má vliv věk, porod, kojení ale i každodenní zvyky. Čím nevědomky přispíváme k tomu, že naše prsa působí unaveně a ochable? A co naopak můžeme udělat proto, aby to tak nebylo? Předčasnému stárnutí pokožky v oblasti prsní tkáně se dá jednoduše zamezit.

Prudké výkyvy hmotnosti a nesprávná velikost oblečení

Pro celkový stav naší pokožky není vhodné kolísaní hmotnosti. Rychlá ztráta tělesné hmotnosti a opětovné rychlé nabytí hmotnosti neprospívá ani našemu zdraví a ani naší pokožce. Pokožka není schopná se takovýmto výkyvům přizpůsobit a na kůži tak vznikají nevzhledné strie nebo převislá kůže. To samé platí i pro kůži v oblasti prsou. Pokud tedy nechcete, aby kůže v této oblasti působila nevzhledně, vyhněte se nárazovému hubnutí a přibírání, tedy jojo efektu.

Velký vliv na to, jak naše prsa vypadají, má podprsenka. Nesprávně zvolená velikost může přispět ke stárnutí kůže. Podprsenka by neměla být příliš volná, ale naopak ani těsná. Na trhu je v současné době velké množství velikostí podprsenek, materiálů, ze kterého jsou vyrobené, ale i využití, ke kterému se daná podprsenka hodí. Je vhodné výběr podprsenky konzultovat s profesionálem na prodejně a vyvarovat se kupovaní podprsenek na internetu nebo dokonce na bazarech.

Pravidelný pohyb a omezení častých zlozvyků

Ze studií vyplývá, že pevnější pokožku mají lidé, kteří pravidelně cvičí nebo se jinak pohybují. Během pohybu totiž dochází k aktivní práci svalů a díky tomu k napínání pokožky. Stejně jako na ostatní části těla, i na zpevnění poprsí existují specifické cviky. Velký vliv má také celkové držení našeho těla. Pokud chodíme více shrbení, našim prsům to neprospívá. Negativní dopad má v tomto případě i sedavé zaměstnání.

Fotografie: Unsplash

Některé z našich zlozvyků také stavu naší pokožky a následně vzhledu prsou neprospívají. Mezi rozšířený zlozvyk v tomto případě patří kouření. Kouření negativně ovlivňuje celé tělo a přispívá k jeho rychlejšímu stárnutí. Pokožku dehydratuje a díky tomu vypadá starší a jeví se více zvrásněná, než ve skutečnosti je. Dochází také ke změně její pigmentace. Na rychlejším stárnutí pokožky se podílí také opalování – ať už na přímém slunci nebo v soláriu. V případě dlouhodobého pobytu na slunci je vhodné si pokožku v okolí prsou skrýt.

Zdroj: WomensHealthMag