Využijte omlazujícího efektu přírodního krému, který vaši pleť zbaví nevzhledných vrásek. Jeho příprava je opravdu snadná

Fotografie: Depositphotos

Ačkoliv jsou vrásky důsledkem stárnutí jedince, existují přírodní krémy, které dokážou pleti vrátit mladší vzhled.

Vznik vrásek je normální jev, který je důsledkem nezastavitelného procesu stárnutí pleti. Existují však přírodní krémy, které proti účinkům času mohou bojovat, a tak vám navrátit mladší vzhled. Pomocí některých přírodních složek je totiž možné zpomalit, či dokonce vyhladit výrazové vrásky, a to zejména na čele. Podívejte se, které složky to jsou a jak vám mohou pomoci.

Co přesně způsobuje vrásky?

Pokud se vám vrásky na obličeji objeví v důsledku stárnutí, je možné obnovit pružnost pokožky pomocí přírodních složek. Ať už se však jedná o kterýkoliv druh, existuje mnoho dalších příčin jejich vzniku. Někdy mohou například také odrážet emoce, jako je překvapení nebo úzkost. Další příčinou může být úbytek kolagenu a elastinu, látek zodpovědných za obnovu buněk. V neposlední řadě pak dlouhodobé vystavování se slunci bez ochrany také snižuje pevnost a mladistvost některých částí obličeje.

Fotografie: Freepik

Je tedy vhodné vyvarovat se veškerým zmíněným příčinám, abyste si zachovali mladistvý vzhled co nejdéle. Zkuste držet vaše emoce na uzdě, velmi dobrým pomocníkem je meditace nebo jóga. Také se pokuste při pobytu na přímém slunci mazat opalovacím krémem. Sluneční paprsky jsou totiž velmi nebezpečné a kromě vrásek mohou způsobit také rakovinu kůže.

Zastavte stárnutí pokožky pomocí rostlinné vazelíny

Díky stimulačnímu účinku na tvorbu kolagenu je rostlinná vazelína ideální pro vyhlazení vrásek a jemných linek na čele. Hydratační vlastnosti obsažených složek účinkují proti stárnutí, což z této přírodní léčby dělá impozantní domácí přípravek proti vráskám.

Dejte si však pozor, tento krém se nedoporučuje používat, pokud máte podrážděnou nebo křehkou pokožku. Chcete-li tedy tento přípravek použít, smíchejte dvě lžičky zahřáté vazelíny, jednu lžičku medu a jeden vaječný žloutek.

Fotografie: Freepik

Do směsi můžete přidat i lžíci olivového oleje, který má stejně jako ostatní ingredience velmi dobré účinky proti vráskám. Pro omlazení pleti tak naneste směs na čelo a oblast začněte masírovat malými krouživými pohyby po dobu 15 minut. Před opláchnutím nechte směs ještě působit cca třicet minut. Pro dosažení nejlepších výsledků odborníci doporučují aplikovat tento přípravek minimálně dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Zdroj: Healthline