Kleopatřin kodex půvabu: Med, mléko a sůl jsou váženými kosmetickými přípravky už odpradávna

Fotografie: Paramount studio / Public domain

Mít perfektní líčení a být středem pozornosti bývá přáním spousty žen a dívek. S pomocí těchto jednoduchých Kleopatřiných triků si tyto sny můžete velice snadno splnit.

Dnešní ženy, které si nechají ohledně své krásy poradit, poslouchají většinou rady odborníků dnešní doby. Nikde však není napsáno, že by nemohly fungovat i rady z daleké minulosti. Například Kleopatra byla a je považována za jednu z nejkrásnějších žen všech dob. Není tedy důvod, proč by se některými jejími radami nemohly dnešní ženy řídit také. Zvláště když se jedná o jednoduché a nenáročné triky.

Používejte med a mléko

Mezi dochovaná historická fakta patří například to, že Kleopatra velice ráda používala právě mléko a med ke svému zkrášlení. Většinou se jednalo o mléčné koupele, kdy se využívalo oslí mléko. Tyto koupele napomáhaly královně k jemnější pokožce a dosahovala díky nim i jejího lepšího vyživení. S přísadou medu lze mléko užívat také na obličejové masky. Toto je velice oblíbený trik, jelikož i dnešní produkty většinou obsahují kyselinu mléčnou získávanou právě z mléka.

Sůl nad zlato

Jak tomu bylo i v jedné nejmenované pohádce. Dle Kleopatry byla v péči o tělo sůl také velice důležitá. V jejím případě se jednalo konkrétně o sůl z Mrtvého moře. To je označováno jako jedno z největších přírodních lázeňských center. Pro lidi s kožními onemocněními se voda s touto solí považuje za jednu z nejvíce léčivých vod na světě. I samotná Kleopatra používala tuto vodu jako vyživující prostředek pro své tělo a nedala na ni dopustit.

Egyptská depilace méně bolí

Jedním z dalších doporučení, které by vám dala sama Kleopatra, patří i egyptské depilace. Ty se praktikují hlavně z toho důvodu, že patří mezi ty nejméně bolestivé. Hlavní složkou této metody bývá cukrová pasta, díky níž dosáhnete toho, že prakticky eliminujete chloupky, které jsou zarostlé. Je také šetrná k pokožce a obsahuje jen samé přírodní složky.

sklenice plné medu
Fotografie: Pixabay

Vyplatí se hledět do minulosti

Ne vždy je tedy pravidlem, že se má člověk dívat do budoucnosti. Při použití těchto triků, které používala i Kleopatra, budete zaručeně ohromeni tím, jakých výsledků dosáhnete. Jedná se přitom o levné a jednoduché praktiky, které jsou dostupné téměř pro každého. Tyto metody jsou důkazem, že inspirovat se lze i v hodně vzdálené minulosti.

Zdroj: Haber