Proč dávají zralé ženy přednost mladým zajíčkům před staršími muži

Fotografie: Depositphotos

Sexuální vztahy mezi zralou ženou a o několik let mladším partnerem jsou často předmětem diskusí. Z dobrého důvodu přetrvávají určitá klišé a stereotypy.

Ačkoli se často předpokládá, že muže přitahují především mladší ženy, i starší ženy hrají při svádění aktivní roli. Za Atlantikem se jim říká „pumy“. Ženy, které s blížící se čtyřicítkou dávají přednost sexu, nebo dokonce milostnému vztahu s mladšími muži. Ačkoli tento termín není všeobecně přijímán a někdy je vnímán jako sexistický, jiní v něm vidí symbol nezávislosti a sebevědomí žen, které se osvobodily od pohledů ostatních.

Proč některé zralé ženy dávají přednost „zajíčkům“

Sexuální dynamika v intimních vztazích charakterizovaných věkovou hypogamií je často předmětem mýtů nebo nepochopení. Z výzkumu 55 žen ve věku 30 až 60 let vynikly tři hlavní motivace. Analýza Dr. Sarah Hunter Murray, která se specializuje na nuance a složitosti sexuální touhy, ukazuje, že stereotypy spojené s touto volbou jsou často neopodstatněné.

1. Cítí se svobodněji, když se mohou sexuálně prosadit

Ať už je jejich partner o něco mladší, nebo je mezi nimi velký věkový rozdíl, ženy prozradily, že jim tyto sexuální vztahy umožňují vymanit se z omezujících genderových rolí. Muž je často vnímán jako sexuálně zkušenější člen páru, zatímco jeho partnerka zastává pasivnější roli. Svádění mladšího muže by tedy tyto stereotypy zpochybnilo, protože ženy ve studii se dokázaly prosadit, a dokonce v sobě probudit dominantní ženu, když komunikovaly s mladšími sexuálními partnery.

2. Přitahuje je vyhlídka na vášnivý vztah

V kontextu párového života nebo dočasných vztahů může hrát erektilní výdrž a libido mladšího muže roli v motivaci žen, aby daly přednost partnerovi určitého věku, který je sexuálně uspokojí. V tomto partnerovi totiž vidí jakousi záruku, že tento intimní okamžik bude úspěšný, zatímco u starších mužů se obávají větší citlivosti, ba dokonce vnímavosti v určitých otázkách.

Fotografie: Unsplash

3. Mohou se soustředit na své sexuální potěšení

Mnoho žen zdůrazňovalo, že je důležité, aby při sexu bylo na prvním místě jejich potěšení. Cíl, který by obvykle sdílel mladší partner. Mladší partner by totiž s větší pravděpodobností dal přednost svému orgasmu kombinací smyslnosti nebo nemravných komplimentů. Při přehledu svých současných a minulých zkušeností vysvětlili, že když jsou mladší, muži se raději soustředí na potřeby ženy v posteli.

Aby se zalíbili ženě určitého věku nebo ji svedli, neváhají to přehnat. Jeden z dotázaných také dodal, že mladí muži se snaží trochu víc – chtějí ženy ohromit svými dovednostmi a zdatností, tím, co umí, a jak daleko vás mohou dostat. Toto tvrzení se však nevztahuje na starší muže, kteří do erotického a vášnivého okamžiku nevloží tolik úsilí.

Jak mít úspěšný sexuální život

Muži a ženy všech věkových kategorií chtějí vést naplňující sexuální život, a to tak, aby byla vždy přítomna přitažlivost. Ať už jde o manželství, známost na jednu noc nebo lásku na první pohled na seznamce, každý typ vztahu může zajistit uspokojivý sexuální život. Jak jste jistě pochopili, neexistuje žádný průměrný věk pro vzbuzení touhy a to, že jste starší než váš partner, nemusí nutně zaručovat sexuální kompatibilitu, bouřlivé vztahy, nebo dokonce nalezení lásky.

Fotografie: Freepik

Nejdůležitější je vyhnout se jakýmkoli tabu ohledně svých přání, abyste se mohli svobodně vyjádřit a aby druhá osoba pochopila, co skutečně chcete. Pro nemravné touhy nebo pro hledání vážného a upřímného vztahu je rozhodujícím pilířem komunikace. Je také zásadní, když žena nebo muž hledají skutečnou kompatibilitu se svým partnerem. Kromě toho existují také důležité otázky, jež by ženy měly položit muži před sexuálním vztahem, aby byl zcela transparentní.

Zdroj: VeryWellFamily