Manželka je jistota, milenka hobby. Proč nevěrní manželé většinou neopouštějí své ženy?

Fotografie: Freepik

Na počátku vztahu asi nikdo nemyslí na nevěru. Většinou oba partneři věří, že si budou věrní po celý život. Po letech však vášeň slábne.

Partneři se po několika letech soužití mohou začít nudit, a tím se zvyšuje riziko nepříjemných překvapení. V mnoha případech na sebe nevěra nenechá dlouho čekat. Pokud však podvádí muž, většinou nehrozí rozpad vztahu z jejich strany. Nevěrní muži z velké většiny své manželky neopouští. Známe důvody, proč tomu tak je, proč se muži neodvažují odejít.

Fotografie: Freepik

Co může způsobit nevěru manžela

Rutinní vztah, nedostatek komunikace, náhlé vzplanutí. To všechno mohou být důvody, proč manžel podvádí svoji ženu. Podle doktorky Megan Flemingové muži své ženy podvádí, protože jejich potřeby nejsou v páru naplněné, ať už jsou emocionální, sexuální nebo jiné. Skutečnost, že se někdo pustí do mimomanželského vztahu, je často způsobená nedostatečnou komunikací mezi partnery. Ideální je, pokud obě strany vyjádří svá očekávání a svěří se, kdykoli pocítí nepohodlí.

Fotografie: Freepik

Každý problém má řešení. Mnohdy stačí si jen navzájem povídat a naslouchat si. V případě potřeby požádat o radu terapeuta. Pokud už k nevěře dojde, je otázka, zda se přiznat nebo nikoli. Přiznání může vést k nežádoucím reakcím. Skrývání nevěry však může vytvořit atmosféru podezření. Pochopitelně neexistuje žádné modelové rozhodnutí, které je třeba dodržovat, je to vše o osobnosti. Muž, který chce být upřímný, ačkoli pochybil, raději uzná svoji chybu. Narcistický muž je okatě nevěrný cíleně. Nevěra je pro něj zbraní, která druhého nutí trpět.

Proč se nevěrní manželé rozhodnou zůstat

Mnoho manželů nemusí nutně podvádět proto, že svého partnera nemilují. Často jsou nevěrní jen kvůli nudě. Podvádějící manžel chce to nejlepší z dvojitého života, který vede. Rozvod si nepředstavuje, rodina je pro něj totiž útočištěm, které zaručuje stabilitu. Někteří muži milují svoji ženu a cítí velký rozdíl mezi láskou a sexualitou. Nevěra je pro takové muže jen způsob, jak uspokojit apetit, citově se neangažuje. Zdá se to absurdní, ale takový muž opravdu podvádí jen kvůli sexu a nikdy svou ženu neopustí.

Fotografie: Freepik

Někteří muži si vzali za manželku svou první lásku. Jde o ženu, která ho zná velmi dobře a umožňuje mu být autentický a silný. Manželka mu vytvořila dokonalé prostředí, kde se mu daří. Možná vzplanul pro jinou, ale rozhodně svoji ženu neopustí. Vždyť ta druhá neví nic o jeho zvycích a preferencích. A pak jsou tu děti. Mnoho nevěrných mužů nechce odejít, protože chtějí, aby jejich děti měly tradiční rodiny. Tito muži věří, že děti z neúplných rodin nejsou tak spokojené. Ve vztahu tedy pokračují proto, že milují své děti.

Zdroj: VeryWellMind