Odpovědi na jednoduché otázky vám ukáží, jak moc milujete sami sebe

Fotografie: Freepik

Světoznámý psycholog dal dohromady tes složený z jednoduchých otázek, díky kterému rychle zjistíme, jak moc milujeme sami sebe. Sebeláska je k životu potřebná, ale nesmí se to s ní přehánět. Zjistěte, jak jsme na to ve vztahu sami k sobě.

Test je založen na jednoduchém principu. Přinášíme Vám 10 jednoduchých otázek, na které je potřeba si popravdě odpovědět. V závěru článku se dozvíme, jak na tom jsme se vztahem sami k sobě. U každé odpovědi je v závorce uveden počet bodů, které jí náleží. Ten si během plnění testu zapíšeme na papír, na konci sečteme a podle získaného výsledku se dozvíme odpověď. 

Testové otázky, které Vám o Vás mnohé prozradí  

Když dostanete pochvalu v práci, myslíte si, že se jedná o vtip (2), je to myšleno sarkasticky (3), je to pro Vás příjemné (1), čekali jste to (0). Pocit, že nežiji život jak chci  mám často (3), jsem nikdy nezažil (3), neumím zhodnotit (3), neznám, vše dělám jak chci já (1). Pokud potřebuji pomoci, tak si o ni řeknu (0), vše udělám sám za každou cenu (3), je mi to nepříjemné, ale o pomoc požádám (2), požádám jen své nejbližší (2). Když Vám přítel zkritizuje nové šaty, tak budu naštvaná a vyhodím je (2), naštvu se, ale šaty si nechám (1), budu je nosit, ale nebudu se cítit pohodlně (2), vrátím je (3). 

Fotografie: Pexels

Pokud byste měli sepsat své pozitivní a negativní vlastnosti, tak to pro Vás není problém (1), nedostatky sepíšete, pozitivní vlastnosti ne (1), nemám žádné nedostatky (1), to dohromady nedám (2). Kamarádka potřebuje pohlídat dítě, Vy máte ale jiné plány. Neodmítnu jí a pohlídám (3), pohlídám jen polovinu času (1), má smůlu, moje plány mají přednost (0), nechce se mi, něco si vymyslím (2). Pocit, že jsem něco zavinil mám často (3), mám jen zřídka kdy (0), mám často, ale bojuji s ním (2), mám občas, vím, jak se k tomu postavit (1). 

Postupně přejdeme k vyhodnocení 

Pocit, že nežiji život jak chci  mám často (3), jsem nikdy nezažil (3), neumím zhodnotiti (3), neznám, vše dělám jak chci já (1). To, co mi říkají ostatní mě pokaždé urazí (3), nechci se urazit, ale všichni ostatní mě urážejí (3), nikdy mě nikdo neurazí(1), je snadné se mne dotknout (2). Když se dívám do zrcadla, připadám si nádherná (0), nedívám se na sebe (3), podle nálady(1), hledám své nedokonalosti (2). Poslední otázka se týká vztahu s naším partnerem. Při řešení problému se vždy vyhýbám hádce (3), dlouze diskutuji (1), urazím se (2), vybouchnu (3). 

Fotografie: Pexels

Napsané body sečteme. Pokud je výsledek 0 až 10, je jasné, že se milujeme. Známe svoji hodnotu a nejsme připraveni dělat kompromisy. Můžeme na ostatní působit sobecky. Pokud je výsledek 11 až 15, máte se rádi, ale v té jediné, správné a zdravé formě. Pokud je výsledek 16 až 21, jste na dobré cestě k tomu, přijmout se jací jste. Pokud ale je Váš výsledek 22 až 30 bodů, chybí Vám sebedůvěra a sebeúcta. Máte tendenci se přehnaně kritizovat a hledat na sobě pouze chyby.

Zdroj: Econet