Rady a tipy pro hezké ruce

Ruce jsou „hned na ráně“. Mácháme je v mycích prostředcích, namáháme je při práci na zahradě, prší na ně, svítí sluníčko, prostě jim dáváme pořádně zabrat. Právě proto o ně musíme každý den pečovat. Nestačí je ošetřit jednou za týden a myslet si, že máte vyhráno. Ruce potřebují pravidelné rituály. Které to jsou? To se dozvíte v dnešním článku.

Krémovat, krémovat a zase krémovat!

Alespoň dvakrát denně natřete ruce kvalitním výživným krémem. Ideálně jsou ty, které obsahují vitamíny A, E a panthenol. Krém by se měl stát povinnou součástí výbavy vaší kabelky.

Parafín a jeho zázračné účinky

Jednou měsíčně si dojděte do salonu na parafínovou lázeň a masáž. Ruce se prohřejí, otevřou se póry, takže pokožka snadněji vsákne výživné látky. Ošetření vás vyjde asi na 200kč. Parafínová vanička se dá však dnes již koupit i pro domácí použití, včetně rukavic na zábal a dalších pomůcek.

Zábaly znaly už naše babičky

Jednou za čtrnáct dnů si na ruce na noc naneste silnou vrstvu krému, navlékněte bavlněné rukavice a nechte krém působit. V případě, že nemáte palcové rukavice, použijte klidně ponožky.

Peeling zbaví odumřelých kožních buněk

Občas si udělejte peeling rukou. Můžete na něj použít běžné peelingy nebo smíchat trochu medu s krystalovým cukrem. Hezké ruce vypadají zdravě a pěstěně. Mimo jiné nezapomínáme i na pravidelnou manikúru.

Náš tip:

Jednou za čas si udělejte i domácí masku. Pro velmi suchou pleť je ideální potřít ruce zbytky avokáda, co zůstanou na slupce. Nebo trochu avokáda rozmačkat na kašičku a vmasírovat do pokožky rukou. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte. S citlivou kůží si poradí rozmačkaný banán smíchaný s trochou jogurtu a lžičkou sekaných ovesných vloček.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net