Realita, se kterou se ženy po čtyřicítce v některých případech jen těžko vyrovnávají

Fotografie: Freepik

Život ženy, která právě překročila magickou hranici čtyřicítky, dostává náhle zcela nové rozměry. Stává se, že si najednou začínáme všímat věcí, které bychom jako mladší ani nezaregistrovaly. Věci, které pro nás nikdy nic neznamenaly, se najednou stávají důležitými. Mnoho žen si začíná uvědomovat, že mladší už nebude. Pokud jste i vy zaznamenaly u sebe změny přemýšlení, nemáte se čeho bát. Je to naprosto normální.

Pochyby o sobě a o vlastním těle

Jak je možné, že se mi břicho tak zakulatilo? A přibývají vrásky. Nohy už nepřipomínají strunky a pokožka na celém těle ztrácí svou pružnost. Tyto změny přichází s přibývajícím věkem naprosto přirozeně a jen velmi těžko se jim vzdoruje.

Fotografie: Freepik

Pokud chcete stále vypadat dobře a uchovat si tělo v lepší kondici, budete na sobě muset velmi tvrdě pracovat. A do toho se chce málokomu. Oddálíte tím ale další problémy, které na vás pak v budoucnu nemilosrdně čekají:

  • Bolavá záda a klouby
  • Zatuhlé tělo, které se sotva rozběhne
  • Problém ujít „pár metrů“

Najednou se pohodlné mokasíny nebo tenisky zdají být lepší volbou než boty na podpatku. Než se nadějete, parádní botky, které dodávaly mladým štíhlým nožkám ještě větší přitažlivost, leží zapomenuté v nejzazším koutě skříně.

Nastupuje éra, kdy začnete objevovat kouzlo pletených svetrů, ortopedických pantoflí a pohodlných flanelových tepláků. Nejeví se teď jako primární sledovat módní trendy. Důležitější je pohodlí a pocit fyzické pohody.

Odlet dětí z hnízda jako šance na změnu

Pro mnoho lidí nastává po čtyřicítce také období, kdy jejich děti dospějí a začínají se osamostatňovat. Někteří už se dokonce těší z vnoučat. Když už se nemusíte celý den zabývat svými dětmi a starat se o to, aby měly vše, na co si jen vzpomenou, zjistíte, že máte najednou moře času jen sami pro sebe. V takovém případě může žena začít přemýšlet o tom, co vše v životě zažila a co by si ještě přála vyzkoušet.

Mohou to být jen malé krůčky na cestě objevů ‒ změna účesu, nový kolektivní sport, jazykový kurz či změna stylu oblékání. Někdo se ovšem díky odchodu dětí odhodlá i ke změnám, ke kterým sbírá odvahu celý svůj život.

Fotografie: Freepik

Rozvede se, odstěhuje se do jiného města nebo dokonce do jiné země, změní povolání a začne úplně nový život. Možná nakonec zjistí, že mu ta stará jistota schází. Ale nebude si aspoň vyčítat, že to nikdy nezkusil.