Sedm minut cvičení denně pomůže ke štíhlé postavě. Výsledek již během prvního měsíce

Fotografie: Freepik

Efektivitu tréninku potvrzují výzkumy, pouhé čtyři týdny pravidelného cvičení vám pomohou spálit až 2 kg tělesného tuku a zmenšit pas o několik centimetrů.

Tukové usazeniny na pažích a stehnech nemusí vypadat esteticky, ale neohrožují naše zdraví. Tuk, který se hromadí na břiše a v pase, je však velice nebezpečný. Obklopuje vnitřní orgány a narušuje jejich fungování. Zbavit se bříška však není snadný úkol. Zkuste se tuku na břiše zbavit efektivně a jednoduše.

Experimentu se účastnila třicítka lidí

Experiment zahrnoval 29 lidí. Vědci je rozdělili do dvou skupin. Obě skupiny dodržovaly dietu. Rozdíl byl však v tom, že jedna polovina cvičila a druhá držela pouze dietu, necvičila. Výsledkem bylo, že účastníci, kteří každý den prováděli sedmiminutové cvičení, zhubli za jeden jediný měsíc v pase o tři centimetry.

Fotografie: Freepik

To odpovídá ztrátě asi dvou kilogramů tělesného tuku. Kromě toho se navíc celkový podíl tukové tkáně u těchto lidí snížil o 2,1 %. To je úžasný výsledek, nemyslíte? A přitom stačí obětovat jen několik málo minut denně. Zajímá vás, jaké cviky účastníci studie prováděli? Co stálo za tímto skvělým výsledkem?

Využívejte vlastní tělesnou hmotnost

V první fázi tréninku je důležité využívat hmotnost vlastního těla. Musíte provádět skoky, shyby a kliky. Autoři studie dále doporučují také klasické dřepy nebo squoty, chcete-li. Je dobré mezi jednotlivými cviky dělat vždy desetivteřinovou přestávku. Ideální je také postupně zvyšovat zátěž při jednotlivých cvicích.

Fotografie: Freepik

Zatímco zpočátku si tedy vystačíte se svojí tělesnou vahou, později se doporučuje přejít na cvičení s dalšími závažími. Využít můžete klasické činky. Dobře poslouží také láhve s vodou, ale nejpohodlnější jsou závaží na ruce a nohy se suchým zipem, které zapnete jako náramek. Je to však jen a jen na vás, které závaží použijete. Přejeme hodně štěstí při cvičení.

Zdroj: Goodhouse