Špinavou žehličku dokážete vyčistit za pakatel. Stačí využít obyčejných věcí, které najdete doma

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste si spálili žehličku, nebude nutné kupovat novou. Dokonale vám postačí vyzkoušet tyto rady a triky a jednoduše ji zachránit, že bude vypadat jako nová.

Čím déle něco vlastníte a aktivně používáte, tím víc při každé další akci hrozí, že danou věc nějak poškodíte, nebo rozbijete. Konkrétně u žehličky často dochází k tomu, že se časem jednoduše spálí a následně se stává nepoužitelnou. Nebo ne? Vyzkoušejte tyto triky s levnými ingrediencemi, které najdete doma v kuchyni.

Nebojte se použít bílý ocet

Pokud se aspoň trochu zajímáte o ekologii, tak určitě víte, že bílý ocet je na čištění všeho možného naprosto ideální. A to platí i v případě spálené žehličky. Malé množství octa nejprve ohřejte a následně jej pomocí hadříku či houbičky naneste na povrch opotřebované žehličky. K jeho odstranění poté použijte vatový tampon namočený do vody. Díky této technice navíc žehlička získá svůj původní lesk.

Fotografie: Freepik

Pomoci vám může také sůl

Sůl je produkt, bez kterého se neobejde žádný pokrm a vždy musí být přítomná v kuchyni. Co jste možná ale nevěděli je, že se dá také použít k vyčištění žehličky. Jednoduše si vezměte kousek novin a zasypejte je solí. Nastartujte žehličku, počkejte, až se mírně zahřeje a následně s ní noviny několikrát přejeďte. Skvrny se jako zázrakem přesunou na povrch novin.

Zubní pasta nezůstává pozadu

Fluoridová pasta na zuby může být skvělým pomocníkem při domácích pracích, zvláště, co se čištění žehličky týče. Její sloučeniny jsou totiž ideální bojovníkem proti spáleninám. Rozetřete proto na žehličku trochu pasty a poté ji zapněte. Nechejte ji běžet tak pět minut a následně pastu ubrouskem setřete, dávejte pozor, abyste byli opravdu důkladní.

Fotografie: Freepik

Tekutý prací prostředek se taky hodí

Tento přípravek je ideální na odstranění nepřilnavého povlaku na žehličce. Smíchejte tekutý prací prášek s vlažnou vodou a položte do ní obyčejný čistý hadřík. Nakonec s ním začněte žehličku otírat tak dlouho, dokud z ní všechny skvrny nezmizí. Jakmile skončíte, nebudete chtít věřit tomu, jak se rozzářila.

Vyzkoušejte vosk ze svíčky

Asi to zní trochu zvláštně, ale opravdu vám s tímto problémem může pomoci trochu vosku z obyčejné svíčky. Vezměte ji do ruky a potřete s ní celou žehličku. Poté ji zapněte, čímž aktivujete vosk. Ten má úžasné absorpční vlastnosti, tudíž všechny nečistoty z žehličky vsákne do sebe a ta bude jako nová. Otřete mokrým hadříkem a pro lepší efekt můžete přemýt trochou bílého octa.

Fotografie: Freepik

Kombinace jedlé sody a octa nikdy nezklame

Určitě jste se s nimi už někdy setkali, jelikož spolupráce těchto dvou přísad je účinná na hodně problematik. Reakce, ke které dojde, když je smícháte dohromady, dokáže účinně vyčistit jakékoliv nečistoty. Nejprve smíchejte vodu s octem 2:1 a namočte do směsi čistý hadřík. Ten vytáhněte a posypejte lžící jedlé sody. Pak už jen žehličku otírejte krouživými pohyby a máte hotovo.

Poslední záchranou je obyčejný citron

Tato ideální přísada do všech možných koktejlů je funkční i pro čištění žehličky. Vezměte si jeden citron, vymačkejte z něj šťávu a tu smíchejte s jedlou sodou. Vytvoříte tím pastu, kterou následně můžete natřít na povrch žehličky. Nechejte působit okolo pěti minut a zbytek odstraňte ubrouskem.

Zdroj: Goodhousekeeping