Co spojuje všechny masáže?

Masáže umožňují účinně relaxovat, zbavit se stresu, psychického vypětí, bolesti a ztuhlosti. Masáží existuje celá řada od klasických, rehabilitačních, thajských, erotických, čínských tlakových, reflexních, lymfatických, relaxačních či baňkování.

Masáž je v podstatě nejstarší formou terapie, kterou se aplikováním tlaku na svaly a tkáně mírní bolesti, pomáhá při léčení po zraněních, mírní dopady stresu, uvolňuje napětí a zlepšuje cirkulaci krve. V každé kultuře existuje určitý druh terapeutické masáže a popisy těchto metod jsou používány dodnes.

Více než 100 druhů masáží…

Existuje více než sto druhů masáží vycházejících z kulturních základů a patří sem dokonce i erotické masáže. Vybrat si vhodný druh masáže závisí především na našem cíli, zda chceme ulevit bolavým zádům, potřebujeme se zaměřit na konkrétní zdravotní problém či se jen nechat rozmazlovat a hýčkat.

Zdravotní bonusy a dárek

Když jsme si v kostce nastínili blahodárné účinky masáží, je hned patrné, že jedním společným činitelem je zdravotní prospěch. A pokud nám na někom záleží, přejeme si, aby byl zdravý a v pohodě. Tudíž dalším společným znakem všech masáží je možnost ji někomu darovat. Ať už jako Valentýnský, narozeninový či Vánoční dárek. Rozhodně se jedná o originální dárek, kterým nic nepokazíte.

Jakou masáž vybrat?

Většina mužů si patrně masáž prostaty sama neobjedná, proto je tento krok na partnerce. Co od ní může váš partner očekávat? Léčivé účinky této masáže pomáhají předcházet rakovině prostaty, dochází k jejímu zbytnění a odstraňují se poruchy erekce. Vede k hlubokému psychickému, ale i fyzickému uvolnění. Ačkoliv má velmi mnoho pozitivních účinků, je stále zastíněná předsudky a není příliš mnoho mužů, kteří si sami od sebe dodají odvahy.

Nicméně pokud si myslíte, že by váš partner na takovou masáž skutečně nešel, bude tím pravým ořechovým thajská masáž, jež navozuje pocit úlevy, po kterém každý touží. Tradiční thajská masáž se zakládá na celkovém protažení problémových partií těla včetně stlačování různých bodů, které podporují tok energie. Takto dojde k uvolnění ve svalech i šlachách a následné revitalizaci. Thajská masáž je vřele doporučována i jako prevence, hlavně u osob se sedavým zaměstnáním, kde je větší riziko bolesti krční páteře a zad.

Jak jsme zmínili výše, masáží existuje opravdu celá škála. Klidně lze vybírat i z balíčku relaxačních masáží. Výtečná je masáž medová, čokoládová, kávová nebo masáž horkými mušlemi (ta je ještě oblíbenější než masáž lávovými kameny). Věříme, že ať vyberete jakoukoliv, neprohloupíte.