Svůdné střihy pro ženy po čtyřicítce. Podtrhněte svoji krásu dobře zvoleným účesem. Je z čeho vybírat

Fotografie: Freepik

Někdy se říká, že život začíná po čtyřicítce. Děti už jsou odrostlejší, máme dostatek životních zkušeností, tak proč nevstoupit do další životní etapy se svůdným účesem.

Přibývající léta nás dříve nebo později doženou k větší péči o sebe. Pokud se chceme skutečně cítit dobře, je spokojenost s vlastním vzhledem jedna z oblastí, na kterou by se nemělo zapomínat. Nemusíte se neustále starat jen o své okolí. Udělejte si čas pro sebe a nechte se inspirovat účesy, které vás omladí a dodají vám ztracené sebevědomí.

Střihy pro krátké vlasy

S přibývajícím věkem se zhoršuje i kvalita vlasů. Některé z nás už jednoduše dlouhou hustou hřívou neoplývají. To ale neznamená, že krátké vlasy by ženám ubíraly na sexappealu. Naopak, dobře zvolený krátký účes z vás může udělat svůdnou a šik dámu, přestože jste byla zvyklá spíše na delší účesy. Když se přidá trocha asymetrie, přirozeně odvedete pozornost od nedokonalostí ve tváři a budete působit mladistvým dojmem. Sestříhaná ofina je také dobrým řešením, jak schovat první vrásky na čele a dodat účesu na rozvernosti.

Polodlouhé vlasy

Oblíbená mikáda jsou stále v kurzu. V kombinaci s šedou barvu působí velmi mladistvě. V závislosti na zvoleném sestříhání si můžete pohrát s tvarem obličeje – zvýraznit své přednosti a naopak schovat nedokonalosti. Pokud je na vás hladké mikádo příliš strohou záležitostí, dejte přednost lehkým vlnám v koncích vlasů. Ty také dodávají mladší a rozvernější výraz.

Fotografie: Freepik

Svůdné střihy pro dlouhé vlasy

Vlnité, rovné, s ofinkou i bez, dlouhé vlasy můžete upravit do mnoho variací. Pokud vám to kvalita vlasů umožňuje, klidně zůstaňte dlouhovláskou. Výhodou je, že delší střih nevyžaduje tak časté stříhání jako ten krátký. A pokud se špatně vyspíte, vždy máte možnost stáhnou vlasy do ohonu nebo drdůlku a vyrazit ven bez složitých úprav před zrcadlem.

Zdroj: Opetroleo