5 cviků, které vás udrží FIT – Tibetská hormonální gymnastika

Všichni nejspíš vědí, že zdravý životní styl, pestrá strava a cvičení napomáhají posílit zdraví a oddalují stárnutí. Cvičení, které si dnes probereme, praktikovali již tibetští mniši. Zabere vám pouze minimum času a udrží endokrinní žlázy vašeho těla ve stavu odpovídajícím stáří do maximálně 30ti let. Některé cviky můžete klidně provádět z pohodlí vaší postele ihned po probuzení. Tibetská hormonální gymnastika dokáže harmonizovat činnost žláz v organismu. Není lepší start do nového dne, než aktivovat pozitivně své tělo. Cviků existuje samozřejmě celá škála a my vám přinášíme pouze některé z nich.

Mnutí rukou

Hezky z pohodlí vašeho pelíšku si po dobu několika vteřin mněte ruce, dokud nebudou horké. Rovněž si takto můžete ověřit své biopole. Jestliže budou vaše dlaně suché a teplé, je vaše energie zcela v pořádku. Pokud se však nezahřívají a dlaně zůstávají navíc i vlhké, značí to výpadky ve vašem organismu. Nicméně i nadále pěstujte tuto gymnastiku a bude to právě ona, kdo pomůže zažehnat mnoho nemocí a problémů.

Cviky na zlepšení zraku

Teplé dlaně přiložte na zavřené oči a lehce stlačte na jednu vteřinu. Cvik opakujte aspoň 30x a po dokončení nechejte dlaně přiložené na očích půl minutky. Jestliže nemáte dobrý zrak nechte dlaně přiložené dvě minuty. Během tohoto cvičení dochází k vyživování oka a váš zrak se postupně zlepší.

Chronické záněty uší

Přiložíme dlaně na uši a prsty směřují dozadu. Vyvíjíme mírný tlak 30x za sebou po dobu půl minuty. Během tohoto procesu se mohou objevit příznaky chronických onemocnění uší, kterými trpíte. S cvičením nepřestávejte, ani když ucítíte bolest, pouze zjemněte cviky. Při pravidelném cvičení se vám zlepší sluch a během půl roku vás mohou opustit veškerá chronická onemocnění uší. V závažnějších případech může tato léčba trvat i dva roky.

Cviky na nosní dutiny

Položte na čelo pravou dlaň a následně na ní levou. Čelo třete spojenýma rukama směrem od jednoho ke druhému spánku. Tření by mělo probíhat půl minuty a za tu dobu učiňte asi 30 pohybů. Tento cvik pomáhá nosním dutinám a také aktivuje činnost hypofýzy.

Cvik proti zácpě

Ruce položíme na břicho – pravou do spodní části a levou nahoru. Na břiše vytvářejte kruhové pohyby. Tento cvik pomáhá s chronickou zácpou a rovněž normalizuje střeva.

Fotografie publikována se svolením jannoon028 Photography/FreeDigitalPhotos.net