Tlustice neboli strom peněz vyžaduje specifickou péči

Téměř každá hospodyňka má dnes doma rostlinu zvanou Tlustice, které se též říká strom peněz. Proč? Tato květina je nenáročná, krásná a navíc užitečná. Jak pečovat o strom peněz tak, aby nejen dobře rostl a prospíval, ale také přitahoval štěstí a prosperitu? Tyto otázky nám dokáže zodpovědět čínské umění zvané Feng Shui.

Jak získat peníze díky stromu peněz

Učení Feng Shui říká, že bohatství člověka sestává z několika částí: spirituality, kultury a materiálního bohatství. Nejčastějším symbolem blahobytu v domě je právě strom peněz. Tato rostlina je považována za nejsilnější magnet na bohatství. Tlustice nebo též crassula má masité listy, ve kterých se hromadí živiny. Lístky vzdáleně připomínají mince, možná i odtud získala Tlustice svůj přídomek. Podle síly těchto listů se má údajně odvíjet míra bohatství, kterou do domu rostlina přinese. Čím více má rostlina lístečků, tím větší bude bohatství rodiny, která ji vlastní.

Sázení a péče o strom

Aby kouzlo stromu fungovalo, musíte jej především zasadit vy sami. Naplňte připravený květináč vhodnou zeminou, vytvořte prohlubeň a vložte sazenici. Poté důkladně zahrabte všechny kořeny, aby ani jeden nekoukal, a udusejte substrát. Strom poté umístěte do jihovýchodní části bytu, kde se podle Feng Shui nachází zóna bohatství. Zajistěte stromku dostatek světla a nezapomeňte na pravidelnou zálivku.

Mimochodem, strom peněz se může stát nejen talismanem, který přitahuje bohatství, ale také jakýmsi věštcem, který dokáže předpovídat finanční události ve vaší rodině. Pokud stromku začnou bezdůvodně padat listy, onemocní nebo se dokonce začne ohýbat u kořene, znamená to, že vás čekají peněžní ztráty.

Ideální dárek do domácnosti

Protože jde o strom, který má do domu přinést peníze a prosperitu, je Tlustice také skvělým dárkem pro kamarády a známé. Obdarovat s ní můžete například novomanžele na svatbě nebo partnery na kolaudaci jejich nového domu. Určitě vaším dárkem nepohrdnou!

Léčivé účinky

Kromě svého finančního vlivu má strom peněz také spoustu léčivých účinků. Tekutina obsažená v listech je podobná té v aloe vera a užívá se k léčení oparů, drobných ran, strií, popálenin či bodnutí hmyzem. Kromě toho má též blahodárné účinky při artróze kloubů, angíně či různých otocích. To je pouze částečný výčet problémů, s jejichž léčbou může Tlustice pomoci.

Vzácné květy

Málokdo má to štěstí, že vidí tuto rostlinu kvést. Pokud se tak přece jen stane, můžete očekávat nenadálé zvýšení příjmů nebo jiné navýšení vašich rodinných financí. Správně umístěný strom peněz, o který je dobře pečováno, může do vašeho domova přinést peníze a finanční jistotu.

Fotografie: DepositPhotos