Toxické fráze, které ničí vztahy s matematickou přesností. Obloukem se jim v partnerském soužití vyhněte

Fotografie: Depositphotos

V partnerství by mělo fungovat několik věcí, aby spolu dva vydrželi až do konce života. Při hádce byste se měli vyhnout několika frázím, které mohou ublížit.

Je normální, že se občas dva lidé pohádají; ať je to výjimečně a s klidem, nebo ve vztahu, kde si lidé občas vyříkávají věci hlasitěji a rázněji. Díky hádkám se pročistí vzduch a partneři se poté opět vrací k běžnému společnému životu. Ovšem ten, kdo má problémy s emocemi, by si měl dávat pozor na to, co druhému říká. Slovy lze totiž velice snadno a opravdu hodně ublížit. Občas nelze vzít zpět to, co řeknete, a můžete tím zavinit vznik toxického vztahu.

Měli bychom se rozejít / rozvést

Když se partneři hodně hádají, mají velice rozbouřené emoce a dokáží říct i něco, co by nechtěli. Taková slova by přitom v klidu nikdy neřekli. Pokud to opravdu nemyslíte vážně, nikdy byste neměli vyhrožovat rozchodem. Naučte se spory řešit klidněji a mírumilovněji. Je lepší problém rozebrat a promluvit si o něm než od něj utéct. Mezi lidmi musí být respekt, a ne pohrdání tím druhým. Výhrůžky rozchodem / rozvodem už navždy zůstanou v mysli a budou se člověku vracet.

Fotografie: Pexels

„Hrozně tě nesnáším“

Když člověk řekne tato slova, nemusí nic víc vysvětlovat. Pokud totiž někoho nesnášíte, nechcete ho mít ve svém životě. Tuto frázi neříkejte v momentě, když jste ve vztahu, který nechcete opustit. Pokud se to stane, omluvte se za to a vysvětlete důvod, co vás k tomu vedlo. Ten, komu tato slova budou řečena, si také může začít myslet, že už ho / ji nemilujete.

To, co říkáš, je velká hloupost

Nezesměšňujte někoho, koho milujete. Chovejte se k němu s respektem, a pokud řekne něco hloupého, tolerujte jeho názor. O všem si můžete promluvit, ale je zcela normální, že každý budete mít své řešení nebo jiný pohled na věc. Tuto větu lze říci ještě mnohem horším způsobem, ale v tu chvíli byste druhého člověka již uráželi a nadávali mu. Pokuste se najít společný kompromis, abyste mohli pokračovat dál ve šťastném partnerství.

Fotografie: Freepik

Ty jsi tady chlap

Ženy si velice často stěžují na sexistické chování mužů, ale přitom dělají to samé. Dříve se muži starali o práci kolem domu a ženy o rodinu. V této době se snaží ženy vyvrátit rčení, že patří pouze do kuchyně. A někteří mladí muži dnes naopak nemají zkušenosti s manuální prací a různými opravami. Jenže ve chvíli, kdy je něco potřeba opravit, si mnoho žen neodpustí poznámku o tom, že právě partner je chlap a měl by se o tuto záležitost postarat.

Fotografie: Pexels

„Raději se uklidni“

Tato slova zná mnoho lidí. Ve chvíli, kdy je člověk v emočním rozpoložení, mu opravdu nepomůže, když mu někdo další řekne, ať se uklidní. Většinou to má hlavně opačný efekt. Vyvarujte se těmto slovům primárně při hádce, protože by se nálada ještě více zhoršila. Nechte si tuto frázi spíše na momenty, kdy bude druhý nervózní nebo v rozpacích.

Jsi jako tvůj otec / matka

Pokud muž nebo žena pronese tuto větu, opravdu ji nemyslí dobře. Nikdy netahejte do hádky někoho dalšího a už vůbec ne členy rodiny. Nesrovnávejte vaši milovanou osobu s jinou. Útočíte tak přímo na ni i na rodinu. Raději v klidu řekněte, co je špatně, a proberte celou situaci bez zbytečných urážek.

Zdroj: VeryWellMind