Hustého obočí můžete dosáhnout pomocí aplikace jedné suroviny, kterou má doma každá žena

Fotografie: Freepik

Aktuálním módním trendem je husté obočí, které má jasně daný tvar. Aby ho ženy dosáhly, jsou často schopny podstoupit i speciální zákroky.

V současné době jsou na trhu méně i více účinné tužky, nebo dokonce i řasenky na obočí. Za vidinou hustého obočí perfektního tvaru se mnoho žen uchyluje k návštěvě kosmetických salonů a volí cestu obarvení, nebo dokonce tetování. Procesů, které můžeme podstoupit, je mnoho. Cíl je ale vždy stejný, husté a tmavé obočí, které podtrhne náš vzhled. Často ale zapomínáme na to, že se můžeme uchýlit i k jednoduchému triku. 

Fotografie: Pexels

Levná metoda pomocí jediné ingredience

Výhodou následující metody je skutečnost, že nás oproti návštěvě kosmetického salonu nevyjde na velké finanční částky, ale pomůžeme si s jednou jedinou surovinou. Dokonce takovou, kterou má většina z nás doma. Jedná se o starodávnou metodu, jež se v poslední době začala opět těšit oblibě, a to hlavně proto, že je účinná. Jednoduše díky ní svoje obočí zhustíme a ostatní ohromíme svým vzhledem. 

Fotografie: Pexels

Metoda se odborně nazývá „Soap Brow“. Jak tedy z názvu vyplývá, budeme na její realizaci potřebovat mýdlo. Díky jeho průhledné, ale zároveň i lepkavé struktuře je tato metoda opravdu účinná. Pokud mýdlo na naše obočí naneseme, získá jeho vnitřní struktura nejen potřebný objem, ale také hustotu. Podtrhneme tak naši krásu, a to zcela jednoduchým a přirozeným způsobem. 

V případě nedostatků si jednoduše pomůžeme tužkou na obočí

Metoda provedení není nijak složitá. Hodí se pro blondýny stejně tak jako pro ženy s tmavým obočím. Jednoduše si do ruky vezmeme mýdlo a jeho povrch potřeme malým množstvím vody. Díky tomu se nám vytvoří malé bubliny, musíme si ale dát pozor na to, aby nevzniklo velké množství pěny. To by totiž celý proces zpomalilo. Poté stačí vzít si do ruky speciální kartáček na obočí a tuto navlhčenou část mýdla s jeho pomocí oškrábat. 

Fotografie: Pexels

Pomocí kartáčku poté projedeme naše obočí, a to směrem od shora dolů. Celé obočí takto překreslíme a podtrhneme tím jeho strukturu. Mýdlo necháme na našich chloupkách ještě 3 minuty zaschnout, poté mezery zaplníme pomocí tužky na obočí nebo očních stínů odpovídajícího odstínu. Při dokreslování obočí ale mějte na paměti, že by jeho tvar měl vždy odpovídat tvaru vašeho obličeje. Nikdy na dokreslení nepoužívejte tužku, která má černou barvu.

Zdroj: WomensHealthMag