Údaje, které byste měli smazat ze svého facebookového účtu hned teď, jinak ohrožujete svou bezpečnost

Fotografie: Depositphotos

Facebook je skvělým komunikačním kanálem, ale také nebezpečným místem, kde může snadno dojít ke zneužití vašich osobních údajů. Smažte některé z nich hned teď.

Přestože Facebook pomalu ale jistě vytlačuje z předních příček oblíbenosti platforma Instagram, stále ho používají miliony lidí po celém světě. Umožňuje vám znovu se spojit se svými starými přáteli, ale také lépe komunikovat s lidmi na druhém konci světa. Facebook je zároveň místem, kde můžete sdílet s ostatními lidmi své myšlenky. Ale jako všude na internetu, i zde se vyskytují lidé, které mohou vaše osobní informace zneužít. Proto je dobré si několik osobních údajů ze svého profilu vymazat hned teď.

Obrázky vlastních i cizích dětí

Nejen celebrity, ale ani my obyčejní lidé bychom na svém sociálním profilu neměli sdílet fotografie dětí. Kromě toho, že vaše dítě nemusí být v budoucnu smířeno s tím, že jste jeho roztomilý obličej zveřejnili na internetu, myslete především na predátory, kteří obrázky dětí účelově vyhledávají a zneužívají.

Fotografie: Unsplash

Stejně tak neuvádějte, kam vaše děti chodí do školky nebo do školy. Chápeme, že si chcete zaznamenat jejich první významné dny, ale není nutné sdílet je s celým světem. Lidé se špatnými úmysly by mohli tyto informace zneužít tak, že jednoho dne budou na vaše dítě a jeho kamarády čekat před školou s nějakou chytrou výmluvou, proč k nim mají nastoupit do auta.

Telefonní číslo pro nevyžádané hovory

Umístění vašeho telefonního čísla na Facebook je nejlepší způsob, jak přijímat nevyžádané hovory. Nezapomínejte, že Facebook byl, je a nejspíše i nadále bude bezplatná síť, kde lidé mají přístup ke všem údajům, které si tam druhý člověk zveřejní. Pokud vás budou chtít kontaktovat, ať se s vámi spojí skrze sociální síť, telefonní číslo si nechte pouze pro vybrané osoby.

Fotografie: Unsplash

Šéf by neměl být na seznamu přátel

Je fajn, že si se svým šéfem tykáte a máte dobrý vztah. Ale není nutné se s ním přátelit i na Facebooku. Pamatujte, že lidé na sociálních sítích často zapomínají, že ne každý názor je vhodné prezentovat veřejně nebo sdílet každou fotografii, co je napadne. Ani na internetu za svým sociálním profilem nejste schovaní, naopak. A co víc, může se stát, že si budete potřebovat vzít volno, vymluvíte se na nemoc, a nakonec nedopatřením zveřejníte obrázek, kde si užíváte společnosti přátel v hospodě. Výpověď na sebe nenechá dlouho čekat.

Fotografie: Unsplash

Příliš intimní informace

Nesnažte se být na sociálních sítích příliš intimní. Chápeme, že máte touhu svou radost i smutek sdílet se světem v naději, že vás někdo vyslechne nebo vám naopak pogratuluje k vašemu novému vztahu či narození potomka, ale hackeři by tato přiznání mohli použít proti vám. Je důležité uchovat si ty nejdůvěrnější záležitosti jen a jen pro sebe a pro své blízké okolí a věřte, že blízké okolí neznamená 500 přátel a dalších 1 000 přátel našich přátel na Facebooku.

Zdroj: Psafe