Vaječná pleťová maska na oční víčka – protivrásková kúra

Pokožka kolem očí je velmi tenká a stopy času se na ní viditelně podepisují. S přibývajícím věkem ztrácí pokožka pružnost a elasticitu. Netýká se to samozřejmě jen pokožky v okolí očí, ale tvář je něco, co je zkrátka ihned vidět.

Opuchlé, unavené oči s tmavými kruhy není určitě nic, po čem by ženy toužily. Ne vždy je nutné sahat po drahých krémech, někdy stačí podívat se do špižírny či lednice. Užitečným pomocníkem v protivráskové péči jsou vaječné bílky.

Vajíčka a pokožka

Vajíčka má doma bezesporu každá hospodyňka. Konkrétně vaječný bílek dokáže vypnout pleť, zbavit pleť tmavých skvrn a teček, snížit viditelnost jizviček i vrásek. Aplikovat lze přímo bílek, ideální však je, vyšleháte-li si první z něj sníh a pomocí vatového tamponu nanesete na očištěnou pokožku.

Bílková maska na oční okolí

Bílek se nechá působit tak dlouho, dokud nezaschne. Během této doby ucítíte, jak stahuje. Po dokonalém zaschnutí se smyje vlažnou vodou a obličej se jemně osuší.

Žloutková pleťová maska

Aby ani žloutek nepřišel nazmar, smíchejte jej s medem, olivovým olejem, plnotučným mlékem a kosmetickým štětečkem naneste tuto našlehanou směs rovnoměrně na celý obličej. Nechte vaječnou masku působit 20 minut a opláchněte. Chcete-li dosáhnout viditelných výsledků, opakujte tuto kúru 2 x až 3 x v týdnu. Brzy se dočkáte toho, že vaše pleť zazáří a bude působit svěžím dojmem, vrásky se začnou redukovat.

Vaječná maska na ruce

Naše ruce dnes a denně plní mnoho různých úkolů, a tím se namáhají a opotřebovávají. Je s podivem, kolik ženy dokáží utratit peněz za kosmetické přípravky na pleť a vlasy. Ruce však bývají nezřídka opomíjeny. Přitom právě na nich se podepisuje zub času nejvíce. I tady pomohou vajíčka. Žloutkovou masku, která vám zbude, naneste mimo obličeje také na ruce a nechte rovněž 20 minut působit, pak opláchněte. Zvládnete tak v jeden okamžik masku očního okolí, obličeje i rukou s použitím jediného vejce + další zmiňované ingredience.

Obrázek: pixabay.com