Vše, co byste měli vědět o oblíbeném modelu tenisek Nike Air Max 97

Zajímáte se o módu i o sport? To vám pak je jméno Christian Tresser jistě povědomé. V devadesátých letech byl Tresser ikonou, a to hned v několika oborech. Jak je propojen s oblíbeným modelem tenisek Nike? V následujících řádcích vám zodpovíme všechny otázky, které vás ve spojitosti s modelem tenisek Nike Air Max 97 napadají.

Kdo stál za vznikem tenisek Nike Air Max 97?

Christian Tresser byl ikonou devadesátých let. Oblíbený a úspěšný hráč fotbalu se věnoval také designu. Proto díky němu vznikla nepřehlédnutelná řada tenisek Nike Air Max 97. Jedná se o sportovní tenisky, které byly inspirovány vzhledem japonských rychlovlaků zvaných bullet trains.

Zdroj foto: Dusan Petkovic / Shutterstock.com

Jak první Air Max vypadaly?

Zajímá vás, jak první vydaný pár těchto tenisek vypadal? Byl vydán v kovově stříbrné barvě a svým vzhledem opravdu připomínal vlak. Od předchozích modelů se lišil v tom, že vzduchová bublina, která je pro Air Max natolik typická, se nacházela po celé délce podrážky.

Proč mají v názvu 97?

Jestliže přemýšlíte nad tím, proč mají tenisky v názvu uvedené číslice, máme pro vás jednoduché vysvětlení. Výrobci označují modely čísly podle toho, v jakém roce byly uvedené na trh. Neuvěřitelné je, že modely tenisek Nike Air Max se drží na žebříčku oblíbenosti již přes dvacet let.

Znovu vydání ikony, která změnila svět

Protože obliba modelů tenisek Nike se vzduchovými bublinami v podrážkách je opravdu enormní, byly na trh v roce 2017 znovu uvedeny v barvě silver bullet. Tedy v téže barvě, kterou měly při svém prvním vydání v roce 1997. Cena tohoto páru se vyšplhala na 160 amerických dolarů.

Barevná provedení pro každého

Ovšem ne každý je fanouškem stříbrného provedení tenisek, a proto byly současně s původní verzí uvedeny na trh i další barvy. Například khaki, bílo-červené, hořčicové, zlaté, růžové a další. Díky tomu si může svůj model tenisek Nike Air Max 97 pořídit opravdu každý. Otázkou tedy zůstává, kde narazíte na nejširší nabídku barevných provedení tenisek.

Zdroj foto: GaudiLab / Shutterstock.com

Naštěstí i na tuto otázku známe odpověď. Schválně zavítejte na stránky Flexdog. Zjistíte, že se objevíte v online ráji tenisek, kde budete mít na dosah každý pár, po kterém jste kdy toužili. Od naprostých klasik, kterými Nike Air Max bezesporu jsou, až po nejnovější a nejšílenější modely, které byly uvedeny na trh.

Udělejte si radost pořízením klasických tenisek Nike Air Max 97, které vám změní život. Díky vzduchové bublině, která se po celé jejich délce nachází, si v nich budete užívat každý krok.