Vyberte si ideální autokoberečky. Poradíme, jak na to

Zdroj obrázku: Gargantiopa / Shutterstock.com

Autokoberce hrají poměrně důležitou roli v tom, jak se vy sami ve svém voze cítíte i jak působí na ostatní pasažéry. Navíc mají nenahraditelnou ochranou funkci, která o to více přijde vhod zejména v obdobím podzimu a zimy. Jak ale autokoberce vybrat a které parametry sledovat?

Vhodný materiál

Vybírat většinou můžete ze dvou materiálů. Běžně se prodávají buď textilní nebo gumové koberce. Jde především o vaše požadavky, které určí, jaký je pro vás lepší a výhodnější. Platí, že textilní koberec vypadá v interiéru vašeho auta daleko lépe, ale používat byste je měli hlavně v letních měsících, kdy se do vozu nezanáší tolik špíny. Naopak gumové jsou ideální zejména v zimním období, kdy je všude sníh či bláto. Můžete mít tedy dva typy pro různá roční období a střídat je dle potřeby.

Správné rozměry

Klíčové je vybrat také správný rozměr. Obvykle se vyrábějí různé koberce pro různé typy vozů, takže znát přesné rozměry podlážky obvykle není nutné. Dají se samozřejmě pořídit také univerzální koberce do auta. Gumové pak můžete snadno oříznout a ty textilní mívají univerzální rozměry, které sedí do většiny typů vozidel.

I barva hraje roli

Výběr barvy je určitě také podstatný – a to zejména, pokud zvolíte textilní koberec. Gumový koberec se prodává klasicky v černém nebo šedém odstínu. Naopak u textilních koberců máte na výběr různé barvy i motivy. Můžete popustit uzdu své fantazii a interiér i hezky barevně doladit.

Jak koberečky udržovat?

Volte materiál, který bude na údržbu snadný. Gumové koberce snadno umyjete pod proudem vody. Naopak textilní koberečky je nutné vysávat nebo vyprat. Použít můžete průmyslové vysavače, které zvládnou špínu velmi snadno a úklid bude za pár minut vyřešený. Dejte si pozor na používání klasického vysavače, protože přebytek bahna a špíny by pro ně nemusel být úplně dobrý. Raději si zajeďte na benzinovou stanici a využijte vysavač, který je tam k dispozici.