Vyberte si to správné sportovní oblečení do chladného počasí

Pokud jste se rozhodli si vybrat něco na sebe, tak TOP trendem letošní zimní sezóny jsou jednoznačně sportovní oděvy, a to především z funkčních materiálů, které jsou nesmírně praktické i ve velmi chladném a větrném počasí. Pokud chcete být skutečně IN, tak co se barevnosti svršků týče, tak letos frčí kromě klasických barev i zářivější odstíny.

Při sportování v exteriéru je oděv sportovce velmi důležitý a nelze ho podcenit, proto je dobré v zimním období volit oblečení z funkčních materiálů, které si uchovávají své hřejivé vlastnosti i v chladném, větrném a deštivém počasí a díky tomu se budete cítit jako v bavlnce. To správné zimní sportovní oblečení má sportovci zajistit optimální tělesnou teplotu, z těla odvést pot a celkově vlhkost. V tomto chladném období roku musí být svršky určené ke sportování venku hlavně nepromokavé, teplé a zároveň prodyšné, nejlépe z funkčních materiálu. A taková má být i pokrývka hlavy – ať už je to zimní čepice nebo je to sportovní dětská kukla či sportovní kukla pro dospělé.

Sportovní spodní prádlo je pro sportovce základ

Profesionální sportovci se jednoznačně shodují na tom, že v zimě by měl každý sportovec volit právě tři vrstvy oblečení, které vytváří funkční izolační vrstvy, které vám zajistí ten správný komfort, díky kterému si tak zimní sportování můžete lépe užívat. První vrstvu tvoří spodní prádlo, druhá vrstva je tepelně izolační a třetí vrstva vytváří ochranu před větrem a deštěm. Speciální spodní sportovní prádlo pro dospělé a dětské termoprádlo dobře zadržuje teplo, sportovcům tak poskytuje dokonalý komfort i ve velmi chladném počasí. Pokud se rozhodnete pro prádlo z úžasné merino vlny, určitě neuděláte chybu. Merino vlna je velmi jemný a hebký přírodní materiál vysoké kvality, který díky struktuře dutého vlákna funguje jako tepelný izolant. A navíc, svršky z ovčí vlny jsou velmi příjemné na dotek, jsou maximálně prodyšné, elastické a také antibakteriální.

Funkční sportovní oblečení vám nesmí chybět

Funkční sportovní oblečení se skládá ze speciálních materiálů, jako je polyamid, polyester, polypropylen, acryl, elastan a jiné, jejichž hlavním úkolem je odvést z povrchu těla vlhkost, ale zároveň vlhkost neabsorbovat. Tento skvělý funkční materiál dokáže přenést z pokožky vlhkost na vnější stranu oblečení – ať už se jedná o funkční sportovní tričko nebo o termo kalhoty. A navíc tento materiál zvyšuje tepelnou pohodu a tím i komfort, a to bez navýšení hmotnosti a dobře odvádí pot. Funkční oděvy navíc mají vysokou pevnost a odolnost vůči oděru, takže dlouho vydrží, což je velmi praktické.

Zimní sportovní obuv

Kvalitní zimní sportovní obuv se vyznačuje nejen nízkou hmotností, ale i vhodným střihem, kvalitní výstelkou a také hrubou, neklouzavou podrážkou. Musí být maximálně pohodlná, správně tvarovaná, měkká, dostatečně teplá a nepromokavá, ideálně z funkčních materiálů. Nohám má poskytnout optimální teplotní komfort i v deštivém či mrazivém počasí. Pokud se rozhodnete si vybrat sportovní obuv, tak doporučujeme dbát na vhodný tvar, správnou velikost a nepodceňte ani kvalitu ponožek. Kvalitní zimní ponožky věrně kopírují siluetu nohou, jsou nejen teplé, ale také vzdušné a výborně pohlcují vlhkost a pot.