Vybíráme řemínek na Apple Watch hodinky

Fotografie: Freepik

Pořídili jste si své první Apple Watch hodinky? A s jejich řemínkem jste spokojeni? Pokud ne, můžete si k nim pořídit jiný. Z následujícího článku se dozvíte, jakými parametry byste se při výběru měli řídit.
Apple Watch jsou šikovnou hračičkou. Zřejmě víte, že neukazují jen čas. Připojíte-li je k datům či na wifi, můžete na nich dělat spoustu věcí. Posílat i přijímat zprávy, uskutečňovat telefonní hovory, surfovat na internetu, sledovat počasí i akcie, ovládat domácnost, poslouchat rádio, hudbu i podcasty či vyhledávat své přátele. Plně však nahradí navigaci a jsou i skvělým společníkem při vykonávání celé řady sportovních aktivit.

Nejde jen o hodinky

Zpět ale k titulku tohoto článku. Spolu s modelem a velikostí monitoru Apple Watch hodinek je nesmírně důležitý i jejich řemínek, který nejenom zaručuje přesnost monitorovaných údajů, ale také umožňuje vykonávat s hodinkami různé sportovní aktivity.

Jakou velikost?

Jedním z hlavních parametrů při výběru Apple Watch řemínku je jeho velikost. Řemínek nesmí být malý ani velký, zkrátka tak akorát. Zdaleka zde přitom nejde jen o uživatelovo pohodlí. Řemínek na Apple Watch hodinky je v tomto ohledu specifický.

Myslete na senzory

Spodní část hodinek je totiž vybavena senzory pro sledování různých zdravotních funkcí. Přesný monitoring tepové frekvence například vyžaduje mít hodinky na ruce pevně stažené. Ale zase ne tak moc, aby vás škrtily. Vhodné je takové stažení, které vám spodní část hodinek ke kůži mírně stlačí. Když s rukou zatřesete, zaznamenáte sice mírný pohyb hodinek, které ovšem zůstanou na svém místě.

Co se dvěma velikostmi koncovek?

Některé Apple Watch řemínky jsou vybaveny dvěma velikostmi koncovek. Pokud vám menší koncovka sedne, využijte ji. Hodinky obecně lépe sedí na ruce, když jsou drženy jen jednou vrstvou řemínku.

Jaký typ řemínku?

Na trhu se setkáte s Apple Watch řemínky různých typů. Ten primárně vybírejte především s přihlédnutím k aktivitě, které se s nimi hodláte věnovat. Pro sport lze například doporučit řemínek nylonový, který dobře odvádí pot a zároveň umožňuje pokožce pod ním dýchat. Dostatečný odvod vzduchu kůži však zajistí i silikonový Apple Watch řemínek s otvory. Hodláte-li se svými hodinkami plavat, nejvhodnější pro vás bude řemínek silikonový bez otvorů. A pokud máte v plánu různé aktivity kombinovat, budete si muset pořídit několik řemínků a ty v závislosti na jejich typu střídat.