Výrazné signály, které značí, že vás partner již nemiluje

Fotografie: Freepik

Pokud máte pochybnosti o lásce své drahé polovičky, můžete se sami sebe zeptat, jestli se u vás neděje něco z těchto 10 příznaků. 

Láska je krásná věc, na které stojí smysl celého lidstva. Už jakmile se narodíte, tak existují lidé, co vás milují. My se dnes ovšem zaměříme na jeden její konkrétní druh. A to je láska partnerská, nebo také milenecké, chceme-li. Právě tahle nám dokáže nasadit růžové brýle a obrátit nám život vzhůru nohama. Bohužel, ne každé „navždy“ je skutečně věčné a pokud máte pochybnosti, zda je vaše láska oboustranná, zamyslete se nad těmito příznaky.

Neprojevuje vám žádné city

Jestli se nacházíte v situaci, kdy je váš partner schopný projevit city všem okolo, ale vás už pomalu ani nepochválí, tak někde bude chyba. Vždy, když vás někdo miluje, tak to projevuje gesty, ať už malými nebo většími. Pokud se vám nedostává ani jedno, může to znamenat, že už té lásky moc nezbylo.

Necítí se ve vaší přítomnosti dobře

Pokud se začne ošívat a viditelně znervózní v momentě, kdy na něj začnete mluvit, tak to neznačí nic dobrého. Není nic výjimečného, pokud by ani nedával pozor na to, co říkáte a bylo mu to tak nějak jedno. Jednoduše o vás v tomto momentě ztrácí zájem a ani se s tím nesnaží nic dělat. To by člověk, který doopravdy miluje, nikdy nedopustil. Ten by se vždy snažil krizi překonat společnými silami.

„Všechno jen pokazíš!“

Dostali jste se do bodu, kdy vám partner vyčítá pomalu i to, že dýcháte? Vytahuje na vás všemožné uzavřené věci z minulosti a není dne, kdy by na vás nechal nit suchou? Na nic nečekejte a nenechte se ponižovat, tohle je nejlepší čas na odchod. Jinak riskujete ztrátu sebevědomí a šedivé vlasy.

Fotografie: Freepik

Láska již není opětována

Najednou začnete ztrácet to vzácné místo v srdci toho druhého a dojde vám, že už to není jako dřív. Zmizely emoce a vzájemná podpora v těžkých situacích a místo toho v těžkých dobách přichází obviňování se navzájem a hledání chyb na tom druhém. Takhle se nechovají dva lidé, co se milují.

Už si nemáte co říct

Někdy ani nemusíte mít mezi sebou hádky či konflikty a stejně to směřuje ke konci. Tohle je jeden z nejsmutnějších bodů, jelikož za to prakticky ani jeden z vás nemůže. Ať se snažíte sebevíc, i když se třeba chcete bavit oba a nikdo to nebojkotuje, tak ta řeč prostě stojí. Jestliže jste takto „zaseknutí“ delší dobu, tak je asi čas to trápení ukončit.

Fotografie: Freepik

Už nejste součástí plánu

Váš partner si začal svobodně dělat plány a ani mu nestojíte za to, aby vám oznámil, že jde někam na víkend? To už asi nebudete na seznamu lidí, kteří jsou pro něj důležití. Jestli vás po příchodu domů opakovaně vítá prázdný byt bez vzkazu, nemůžete očekávat bezmeznou lásku.

Skoro se už nevídáte

To nás vede k dalšímu bodu, že už se skoro nevrací domů a když už, tak rychle spěchá jinam. Pozdní příchody, za které nemůže kvůli práci či náhodnému střetnutí kamaráda. Krom toho, že už vás asi nemiluje, může toto chování naznačovat i to, že si našel milenku. V takovém případě to raději ukončete sami, než to udělá on.

Fotografie: Freepik

Je mu jedno, jak se cítíte

Pokud vám jeho chování ubližuje či vadí, on o tom ví a ani se vám to nesnaží vysvětlit, tak ho už moc nezajímáte. Může to být cokoliv, třeba si nahlas pouští televizi, i když chcete spát a ví, že vám to dělá problém. Tyto případy se většinou stupňují a může s vámi začít zacházet jako s přebytečným hlukem v pozadí.

Začínáte nenávidět sebe sama

Špatné zacházení ze strany partnera vede k nízkému sebevědomí a nenávisti. Nedovolte, abyste se kvůli komukoliv cítili jako nedůstojná a méněcenná osoba. Pokud dojde k fyzickému násilí z jakékoliv strany, nemáte co řešit, tady už se láska nenachází pěkně dlouhou dobu a pro své vlastní dobro odejděte.

Toho špatného je více než dobrého

Přemýšlíte o svém vztahu a vybavuje se vám jen to špatné? Jen bolest a zármutek z hádek a vyřčených slov, která vás zasáhla? V každém vztahu je něco špatného, ale pokud je toho tolik, že už si to dobré nevybavíte, tak už toho mezi vámi moc nezbylo.

Zdroj: VeryWellMind