Z učitele se stal díky pandemii bezdomovec. Jeho příběh ale ostatním nezůstal lhostejný

Fotografie: Freepik

Pandemie připravila učitele nejprve o práci a poté o domov. Jediné, co si mohl dovolit, bylo žít v autě na parkovišti.

Obyvatel jižní Kalifornie Stephen Nava procházel kolem muže spícího v autě na parkovišti několik týdnů, dokud si neuvědomil, že ho zná. Ukázalo se, že to je zastupující učitel z jeho školy – Jose Villaruel, kterému studenti říkali jednoduše „pan Vee“. Když byly třídy převedeny do online formátu, učitel přišel o práci a poté o domov, píše Today.com.

Chtěl zjistit, jak se dostal do svízelné situace

Stephen s Josem promluvil, aby zjistil, jak se dostal do této situace Ukázalo se, že jediným příjmem učitele jsou sociální dávky, které však téměř celé posílá Josem do Mexika své nemocné manželce. Stephen našel pro svého učitele hotelový pokoj a dal mu peníze na počáteční výdaje. Mezitím přemýšlel, jak mu může pomoci.

Fotografie: Freepik

Stephen zahájil sbírku prostřednictvím platformy crowdfunding a oslovil obyvatele města. „Pan Vee byl úžasný a zábavný učitel, který svou práci učitele bral vážně.“ Kvůli pandemii se ocitl v obtížné situaci a nyní se snaží získat zpět svůj život. Od začátku epidemie žije ve svém autě navzdory povětrnostním podmínkám a životním obtížím. Pomozte mu postavit se na nohy! “ – napsal.

Lidé byli vstřícní a pomohli učiteli

Uživatele platformy příběh zasáhl. Stephenovi začali na twitter a fórum psát lidé, kteří učitele osobně znají nebo mu zkrátka jen chtěli pomoci. V komentářích pak Stephanovi děkovali za jeho iniciativu a soucit s ostatními lidmi. Díky dobrovolným darům se podařilo nashromáždit více než 27 tisíc dolarů a částka stále roste. Šek s finanční částkou, která se vybrala dostal bývalý učitel k 77 narozeninám od svých bývalých žáků.

Fotografie: Freepik

Bývalý učitel si prý navždy uchová vzpomínku na ten dojemný okamžik. Cítil, že se jeho život změní, že bude všechno v pořádku, ale nedokázal si představit, že by se to mohlo stát. José vždycky svým studentům říkal, že při překonávání obtíží by se člověk neměl vzdávat. A zdá se, že jeho rady nebyly plané. Ani on se nevzdal a vyplatilo se mu to.

Zdroj: UberAlles