Nová italská studie tvrdí, že se koronavirus v Evropě objevil mnohem dříve, než se původně myslelo

Fotografie: Getty Images

Nové a nové důkazy a indicie se stále hromadí a směřují k jednomu jedinému závěru – korona virus byl v Itálii přítomen ještě před prvním oficiálně oznámeným případem v Číně. Biopsie kůže 25leté ženy prokázala přítomnost korona viru již v listopadu 2019 a další a další indicie se jenom hromadí.

Další důkazy

Italský národní onkologický institut zveřejnil výsledky výzkumu, kdy testovali čtyři subjekty. Všechny čtyři subjekty byli testovány v říjnu a u všech byla potvrzena přítomnost protilátek proti korona viru. To ovšem znamená, že byli nakaženi počátkem září, tři měsíce před prvním oficiálně nahlášeným případem v Číně, a pět měsíců před prvním oficiálně zaznamenaným případem v Itálii.

Další výzkum zveřejněný Milánskou univerzitou prokazuje na přítomnost protilátek u čtyřletého chlapce, který onemocněl koncem listopadu a byl testován v prosinci. Chlapec byl prvně diagnostikován se spalničkami, u dětí naprosto běžná, léčitelná virová infekce, ovšem pohled zpět barví poněkud jiný, děsivý obrázek.

V bulletinu ze 24. prosince 2019, týden před prvním oficiálním případem v Číně, italské Ministerstvo zdravotnictví oznamuje znepokojivě vysokou hladinu nakažených „neobvyklými“ kmeny chřipky a pneumonie – zápalu plic. Ovšem mnoho italských časopisů a novin se nad tímto pozastavilo, zejména jeden časopis se dost podivoval nad tím, že veliké množství těchto případů bylo způsobeno virem, a ne bakterií „Pneumococcus bacterium“, která je normálně za tato onemocnění zodpovědná.

I přes všechny důkazy i spekulace médií, původ viru v Číně nebyl nijak zpochybněn. Toto zpětné potvrzení nákazy nám pomáhá utvořit si mapu o tom, jak se virus šířil a nejspíše šířit bude a také jak rychle bude nákaza pokračovat.

Současná situace

V Itálii, i přes všechna vládní nařízení a opatření, stále roste počet případů nakažených COVID-19. Jenom toto úterý hlásilo tamní ministerstvo zdravotnictví:

  • 14 000 nových infekcí korona virem.
  • 616 úmrtí.

Od začátku pandemie hlásila Itálie více než 2,3 milionů případů nákazy a téměř 80 000 úmrtí, což z Itálie činí jednu z nejvíce zasažených a postižených zemí na světě. Doufejme, že vakcína a vakcinace budou úspěšné, počet nakažených korona virem bude klesat a my se budeme moci brzy vrátit k cestování, dovoleným a radovánkám ve slunné Itálii.