Záchrana pro mastné vlasy. Přírodní šampon, který si můžete sami vyrobit

Fotografie: Freepik

Trápí vás mastné vlasy? Nemáte zrovna po ruce svůj oblíbený šampon nebo chcete zvolit raději přírodní metodu? Máme pro vás řešení.

Mastné vlasy jsou nepříjemností, která netrápí jen ženy, ale také muže. Pokud dbáte o to, aby váš vzhled byl upravený, mohou být mastné vlasy problémem. Každý druhý den si musíte mýt vlasy. Tím ale svůj problém ještě zvětšujete.

Fotografie: Freepik

Vlasy, na které používáte nešetrné šampony na mastné vlasy, jsou v konečném důsledku ještě mastnější – tím, že z nich mastnotu odstraníte, dostanou vaše póry informaci o tom, že vlasy jsou suché. A začnou produkovat více mazu.

Jak na mastné vlasy?

Mastné vlasy myjte komerčním šamponem maximálně dvakrát za týden. Šamponu přitom použijte co nejméně. Bohatá pěna vlasům nemusí prospět – vysušuje konečky. Když své vlasy rozčesáváte, začněte od konečků, které jste předem rozmotali (například pročesáním pomocí prstů). Poté postupuje po délce vlasů směrem k hlavě, tedy ke kořínkům. Tím eliminujete rozšíření mastnoty po celé délce vlasů.

Fotografie: Freepik

Co na mastné vlasy?

Pokud chcete vyřešit problém s mastnými vlasy, postačí, když si vyrobíte domácí šampon. Potřebujete na něj jen několik ingrediencí, z nichž většinu už zřejmě budete mít doma:

  • 1 lžíce zelené kosmetické hlíny na vlasy,
  • 6 lžiček ledového zeleného čaje (bio),
  • 1 lžíce medu,
  • 2 lžíce jablečného octa,
  • 10 kapek esenciálního oleje z čajovníku,
  • 150 ml vody,
  • 150 ml kastilského mýdla (přírodní veganské mýdlo na bázi olivového oleje).

Smíchejte zelenou hlínu a zelený čaj a poté přidejte tekuté kastilské mýdlo. Všechno pořádně promíchejte a přidejte med a ocet. Opět pořádně míchejte, aby se všechny ingredience propojily. Výsledná směs bude dost hustá, proto ji zředíme vodou a esenciálním olejem. Jakmile získáte hladkou směs, můžete ji nalít do lahvičky od prázdného šamponu. Tato směs vydrží asi 3 týdny. Používejte jako běžný šampon.

Zdroj: WomensHealthMag