Nebezpečné bakterie v domácnosti nebudou mít šanci. Úklidové fígle s nimi zatočí i na těch nejobtížněji dostupných místech

Fotografie: Depositphotos

Bakterie se bohužel vyskytují úplně všude a je těžké se jich zbavit. Ne však s těmito způsoby, teď už to bude hračka.

Při běžném úklidu se může stát, že zapomenete na nějaká místa, na kterých se ale prach a bakterie usazují úplně stejně, jako na normálně viditelných místech. Dnes se podíváme na to, jak správně bojovat s bakteriemi, které jsou na místech, která vás nikdy nenapadla vyčistit a nebo jste nevěděli, jak na to. Je opravdu důležité tato místa uklízet a dezinfikovat taky.

Zubní kartáček můžete dezinfikovat ústní vodou

Pokud máte kartáček v nějakém kelímku na umývadle a je volně dostupný pro všechny bakterie, je dost možné, že pokaždé, když si vložíte kartáček do úst, dostanou se tam i různé bakterie. Proto se doporučuje zubní kartáček dezinfikovat před každým použitím v ústní vodě.

Fotografie: Unsplash

Houbičku na nádobí vložte do mikrovlnné trouby

Houbičky na nádobí v sobě mají opravdu velké množství škůdců, které si přenášíte do nádobí pokaždé, když ho myjete. Chcete-li houbičku vydezinfikovat, namočte ji do vody a vložte na chvíli do mikrovlnné trouby. Zahřátí totiž ihned zlikviduje všechny bakterie, které se na houbě nachází.

Fotografie: Unsplash

Je třeba vyčistit i staré vařečky

Dřevěné vařečky se rychle opotřebovávají, zvláště pokud je často namáčíte ve vodě. Aby vám vydržely co nejdéle, doporučujeme je potírat plátkem citronu, aby zmizely nežádoucí pachy a bakterie. Když jsou totiž vystaveny nadměrné vlhkosti, mohou se na nich objevovat plísně.

Fotografie: Unsplash

Vyčistěte si kartáč na vlasy

Kartáče na vlasy jsou někdy docela oříškem na vyčištění, protože se na nich shromažďuje spousta nečistot. Vlasy totiž na sobě mají špínu, protože do nich může hodně věcí a bakterií napadat, když jste venku. Doporučujeme čistit kartáč jednou za měsíc tak, že ho namočíte přes noc do šamponové vody.

Fotografie: Unsplash

Klávesnici vyčistěte dětským slizem

V dnešní době jsou obrovským hitem různé slizy a je super, že jsou skvělé i na čištění klávesnice. Stačí si vzít nějaký sliz, který vám vaše dítě nechá a přejet s ním po celé klávesnici. Budete zírat, kolik nečistot se v ní nacházelo.

Zdroj: GrowByWebMD