Zbavte se nečistot a zápachů v koupelně pomocí postupů, které používají i hotelové uklízečky

Fotografie: Depositphotos

Uklízení koupelny už pro vás nemusí být tolik náročná a nudná činnost. Stačí vědět, jak správně na to, a nezabere vám to ani moc času.

Neexistuje moc lidí, co by měli rádi čištění a uklízení koupelny. Ale minimálně jednou týdně se to zkrátka musí udělat. Dnes jsme si pro vás připravili pár zajímavých, cenově dostupných a velmi užitečných tipů na čištění, které vám pomohou udržet vaši koupelnu zářivě čistou a voňavou. A hlavně vy už úklid koupelny nebudete dělat s nechutí.

Čištění pračky

Pračku naplňte horkou vodou, do ní dejte čtvrt šálku jablečného octa a spusťte krátký program. Po pár minutách pračku vypněte a nechte alespoň hodinu působit. A poté spusťte ten nejdelší program, který vaše pračka nabízí. Tím odstraníte všechny zápachy a pračka bude jako nová.

Fotografie: Pixabay

Vana

Ke snadnému čištění vany budete potřebovat pouze mořskou sůl a grapefruit. Ten rozkrojte napůl a jednu polovinu namočte do soli. Vydrhněte s ním celou vanu, nechte chvilku působit a poté opláchněte vodou. Tímto způsobem můžete vyčistit i varnou desku.

Fotografie: Pixabay

Toaleta

K perfektnímu vyčištění toalety budete potřebovat pouze jablečný ocet, jedlou sodu a citronovou šťávu. Z těchto ingrediencí smíchejte směs a nalijte ji do záchodu. Nejenže bude naprosto čistý, ale také se zbavíte nepříjemného zápachu.

Fotografie: Unsplash

Sprchová hlavice

Pro vydezinfikování sprchové hlavice je potřeba nalít šálek jablečného octa do igelitového sáčku a ten připevnit na hlavici pomocí gumičky. Měla by být do octa úplně ponořena. Nechte ho působit přibližně hodinu a poté hlavici opláchněte vodou.

Fotografie: Pixabay

Umyvadlo

K vyčištění umyvadla budete potřebovat pouze citronovou šťávu a vínan draselný. Z toho udělejte směs a do ní namočte starý zubní kartáček. S ním potom vydrhněte celý dřez a zbavíte se nejen nečistot, ale i rzi. Umyvadlo opláchněte vodou.

Fotografie: Pixabay

Podlaha a dlaždice

Čištění podlahy a dlaždic pro vás bude od této chvíle opravdu hračka. Stačí do prostředku na podlahy přidat půl hrnku jedlé sody a čtvrt hrnku peroxidu vodíku. Touto směsí vyčistíte podlahu i dlaždice v koupelně. Snad pro vás s těmito tipy bude čištění koupelny spíš relaxem než povinností.

Zdroj: Goodhousekeeping