Domácí odmašťovač lze připravit z běžně dostupných ingrediencí. Jedná se o účinnou alternativu k drahým prostředkům z obchodu

Fotografie: Freepik

Odmašťovač je nepostradatelným produktem pro úklid v každé domácnosti, a to především v kuchyni. A právě tam si ho také můžete sami vyrobit. Stačí k tomu jen pár základních složek.

Odmašťovací přípravek, který si připravíte doma s pomocí několika surovin, vás přijde velice levně. Navíc je schopen eliminovat všechny stopy po tuku a mastnotách z povrchu. Na trhu najdete mnoho produktů.

Téměř všechny jsou na bázi čpavku a velmi silných povrchově aktivních látek, ale jak brzy zjistíte, vůbec do nich nemusíte investovat své peníze. Velice snadno si totiž můžete vyrobit stejný účinný přípravek doma jednoduchým a levným způsobem.

Podívejme se na složky, které budete k použití potřebovat. Důležité je pochopitelně jejich množství, protože právě v tom je kouzlo tohoto čisticího prostředku. Ideální je pro čištění nábytku a kuchyňské desky. Dokonale s ním umyjete všechny plochy, které jsou v přímém kontaktu s tukem, jako např. varné desky, digestoře atd. Použít ho ale můžete i mimo dům při údržbě zahradního nábytku. Produkt má detergentní a dezinfekční vlastnosti, které mu dávají všechny složky.

Fotografie: Freepik

Jak připravit odmašťovač

K přípravě domácího odmašťovače budete potřebovat základní složky:

  • 1 litr vody
  • 100 ml octa
  • 50 ml alkoholu
  • 2 nebo 3 čajové lžičky přípravku na nádobí
  • 5 kapek vašeho oblíbeného éterického oleje.

Příprava je pochopitelně úžasně jednoduchá a rychlá. Jen smíchejte všechny ingredience dohromady a nalijte je do nádoby s rozprašovačem. Důležité je, abyste prostředek na mytí nádobí přidali až jako poslední, jinak budete bojovat s přebytečnou pěnou.

Jakmile jsou ingredience smíchány, produkt bude připraven k použití a pokud jde o správné použití odmašťovače, je zásadní nechat produkt působit do hloubky a rozpustit veškerý zbytkový tuk. Z tohoto důvodu jej nechte několik minut působit a poté ho setřete. Odmašťovač je velice jednoduchý a efektivní. Po aplikaci ho stačí jen setřít vlhkým hadříkem a dobře opláchnout povrch, který bude následně nádherně čistý, lesklý a bez mastných skvrn od tuku.

Fotografie: Freepik

Experimentujte

Vadí vám zápach klasického octa? Nedivíme se, protože to není nejpříjemnější vůně na světě. Můžete proto místo něj použít bílý ocet, který bude mít ještě větší účinek, protože bílý ocet je vynikajícím produktem pro čištění domácnosti. Můžete ho použít nejen v kuchyni, ale také v koupelně a na toaletě, kde bude fungovat jako dezinfekce a zbavíte se díky němu nepříjemného zápachu. Úklid tak bude mnohem jednodušší, příjemnější a levnější.