Ručníky voňavé a nadýchané jako z hotelu? Můžete je mít i vy, stačí upravit způsob praní

Fotografie: Freepik

Ručník je kus prádla, který by měl zůstat na dotek příjemný. Není totiž nic lepšího, než se po pořádné teplé sprše zabalit do jemného a voňavého ručníku.

Nešetrným zacházením a špatnou technikou během praní ale postupem času dochází k tomu, že ručník se stává zapraným a na dotek velmi hrubým. To nám může celý proces mytí velmi znepříjemnit. Aby si zachoval stejný vzhled jako v den, kdy jsme si jej přinesli z obchodu, je zapotřebí o něj pečovat. Není to ale tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí znát ty správné triky. 

Fotografie: Pexels

Metody, jako nepoškodit ručníky, jsou bezpečné a přírodní 

Nejklasičtější volbou je bavlněný ručník. Ten je nejen příjemný na dotyk, ale také velmi savý, což se nám při osoušení opravdu hodí. Pro jejich praní ale platí určitá pravidla. Mezi to základní je, že i přesto že příjemně voní, měli bychom se vyvarovat používání aviváže. Ty jsou totiž často plné chemikálií, které vlákna ručníku poškozují. Mnohem lepší je sáhnout po jedlé sodě, bílém octu nebo citronové šťávě. 

Fotografie: Pexels

Ručníky vždy perte samostatně, nikdy je nepřidávejte k jinému kusu oblečení. I to přispívá k jejich znehodnocení. Při praní, sušení, ale i případném žehlení se vyhněte vysokým teplotám. Ty poškozují textilní vlákna a tím naše ručníky ztrácejí svoji jemnost. Při praní tedy do pračky stačí jednoduše přidat lžíci octa, ta nejen ochrání naše prádlo, ale také dokáže pračku zbavit vodního kamene. 

Výborným pomocníkem jsou i tenisové míčky

Před vypráním můžeme také naše ručníky namočit do umyvadla naplněného octem. V takové lázni je necháme 10 minut. Tato metoda pomůže obnovit jejich poškozená vlákna. Místo pracího prášku je dobré použít jedlou sodu, která odstraní odolné skvrny, zápach a obnoví zašlé barvy. Kromě toho také pomáhá udržovat naši pračku v dobrém stavu a zbavuje ji vodního kamene. Pračku je dobré nepřetěžovat, protože jedině tak může správně fungovat. 

Fotografie: Pexels

Příliš velké množství prádla totiž může během praní přispívat k tomu, že vlákna našeho prádla budou drsné. Ideální je naplnit buben pračky do její poloviny. Pro obnovu lesku je dobrým pomocníkem tenisový míček nebo vlhký ubrousek. Ten jednoduše vložíme do bubnu pračky a přirozeně díky němu změkčíme textilní vlákna. Vyvarujte se tomu, sušit ručníky v sušičce. Ideálním prostředím pro ně je to venkovní, na slunci.

Zdroj: Goodhousekeeping