Zcela jasné signály, které prozradí osoby, kterým za žádných okolností nesmíte věřit

Fotografie: Pexels

Dnes se málokdy setkáváme s lidmi, kterým můžeme plně důvěřovat. Každý má tendenci pouze vlastního prospěchu, a pokud ne, pak se o vás nezajímá.

Mezilidské vztahy jsou postaveny na důvěře. Takřka veškeré situace, které v našem životě nastanou, vyžadují, abychom důvěřovali lidem ve svém okolí. Jinými slovy, je potřeba, abychom věřili tomu, co nám říkají a mohli tak odtušit, jaké bude jejich chování v určité situaci. Takových případů je nespočet. Kdybychom přestali věřit v to, že lidé nedodržují nic, co by měli, co je jim ukládáno, nemohli bychom vyjít ze svého bytu. Měli bychom pocit, že na nás za každým rohem číhá velké nebezpečí. Někdo nám chce ublížit, něco zlého nám provést.

10 návyků lidí, kteří si nezaslouží vaši důvěru

Není žádným tajemstvím, že vztahy, ve kterých není mezi stranami důvěra, jsou v podstatě odsouzeny k zániku. Není možné si vybudovat vztah s někým, komu skutečně nerozumíte. Ať už je to někdo, s kým chodíte, kamarád, soused nebo dokonce cizí člověk. Pokud bychom nevěřili ani našemu zaměstnavateli, že od něj následující měsíc obdržíme výplatu, jak bychom mohli být loajální a dobře pracovat?

Fotografie: Pexels

Lidé se obecně dělí na dvě skupiny. Buďto naprosto důvěřují všem a téměř ve všem. Nebo naopak důvěřují pouze lidem, jejichž důvěru si již plně získali a zasloužili. Jak ale máme poznat, komu můžeme věřit a komu raději vůbec? A nejedná se pouze o to, co nám dotyčný tvrdí, ale také, jak se vyrovnává se svými závazky nebo obecnými pravidly chování. Jestli se vám na vašem blízkém něco nezdá, důvěřujte své intuici a podívejte se, jestli si nezahráváte s manipulátorem.

Ignorují vaše fyzické hranice

Pokud někdo ignoruje vaše hranice, je to varovný signál. Zatímco někteří lidé neumějí přijmout narážku, nebezpeční lidé to mohou dělat, aby vás vyzkoušeli.

Fotografie: Pexels

Nepříjemný oční kontakt

Pokud jde o manipulativní lidi, mnozí z nich mají ve zvyku na vás zírat. Pokud se náhodou setkáte s jejich pohledem, neodvrátí se hned. Naopak udržují intenzivní oční kontakt, i když je pro vás tato situace krajně nepříjemná.

Náhlé změny nálad

Narcisové mají ve zvyku rozčilovat se, pokud se jim něco nedaří. Všímejte si proto, jak se mění jejich nálady. Takové časté a intenzivní změny nálad jsou pro ně při kontaktu s ostatními zcela běžné.

Dominantní v konverzaci

Je rozdíl mezi lidmi, kteří prostě rádi mluví a mezi monology manipulátora. Takový člověk se totiž vždy za každých okolností snaží ovládat celou konverzaci a málokdy dává jakýkoliv prostor k diskuzi. Prostě co říká, je svaté.

Odmítají se omluvit

Ačkoli pro někoho může být těžké přiznat chybu nebo se omluvit, tito lidé budou svou účast vehementně popírat, protože se jim nelíbí, že jsou považováni za špatné. Jen oni mají v každé situaci pravdu a na omluvu můžete zapomenout.

Fotografie: Pixabay

Říkají vám, jak se máte cítit

Naslouchejte své intuici, když vám někdo říká, abyste se uklidnili, a tvrdili, že je vše v pořádku, i když se vám to nelíbí. Je možné, že vám to tato osoba říká proto, abyste se cítili určitým způsobem. Znehodnocování pocitů může být použito jako taktika k ovládání.

Nedokáží ovládat své emoce

Klíčovým znakem toxické osoby je, že nedokáže ovládat své emoce. A zanedlouho si všimnete, že stejným způsobem komunikují i s ostatními lidmi.

Fotografie: Pexels

Mají černobílé myšlení

Pro ně jsou buď „všichni dobří“, nebo „všichni špatní“. Pokud jste ve vztahu s tímto mužem, nebude se o vás zajímat, pokud jste naštvaná, miluje vás, pak vás nenávidí a časem se z toho stane problém.

Neoplývají dostatkem empatie

Jedním z nejzřetelnějších znaků je, že mu nezáleží na vašich pocitech. Nikdy se nesnaží projevit empatii vůči vám nebo ostatním.

Často mění svůj příběh

Když vám tento člověk poskytuje informace, zdá se, že se nikdy nedozvíte celý příběh, protože podrobnosti se mění pokaždé, když vám něco řekne. Setkali jste se s někdy s takovými nepříjemnými osobnostmi? Pokud ano, teď již pro vás bude snazší takovou osobu odhalit.

Zdroj: PsychologyToday