Zcela jasné znaky, které okamžitě prozradí, že se bavíte s pokrytcem a musíte být na pozoru

Fotografie: Depositphotos

Mezi vašimi přáteli nemusí být pouze ti praví, ale i ti, kteří vás negativně ovlivňují. Pokuste se ze svého života odstranit například pokrytce, které poznáte podle několika znaků.

Jakmile se seznámíte s někým novým, většinou si na tomto člověku všimnete jako první vzhledu. Až poté si uvědomíte i to, jaké chování daná osoba má. V případě, že vám takový člověk sedne, budete se s ním pravděpodobně bavit velice dlouho, ale je také možné, že časem přijdete na některé negativní vlastnosti, jež vám velmi vadí. Zkuste zjistit i to, zda mezi přáteli nemáte pokrytce.

Respektují pouze lidi s autoritou

Lidé, kteří se chovají jako pokrytci, většinou respektují pouze osoby, které mají nějakou autoritu. Příkladem může být třeba nadřízený v práci. Zatímco se váš kamarád/kamarádka bude chovat slušně ke svému nadřízenému, k ostatním lidem, kteří nemají takové postavení, se slušně a s respektem chovat nebude. Normální člověk by měl přitom respektovat úplně každého a je jedno, zda se jedná o nadřízeného, nebo kamaráda bez zaměstnání.

Kritizují všechny, kteří vypadají lépe než oni

Je přirozené, že pokud je nějaká žena krásná, jistě bude existovat ještě hezčí. Většina pokrytců si je ale hodně nejistá a nemá příliš mnoho sebevědomí. V momentě, kdy potkají někoho, kdo vypadá lépe než oni, začnou ho pomlouvat a nikdy danou osobu nepochválí, i když jí/mu to bude slušet. Ti, kteří pokrytci nejsou, si všimnou hezkých věcí i na druhých a případně i pochválí.

Pomlouvání je prostě baví

Čas od času pomlouvá úplně každý člověk a občas si to přitom ani neuvědomuje. Ti, kteří pomlouvají příliš často, jsou nespokojení sami se sebou a také jsou velice často ve stresu. Jakmile začnou pomlouvat ostatní, dávají pozornost někomu jinému a nemusí se zabývat vlastními problémy. Tímto jednáním se snaží dokázat si, že jsou něco více, ale spíše se ještě více ponižují.

Fotografie: Pixabay

Při pomoci očekávají, že se jim to vrátí

Člověk, který je pokrytec, vždy myslí hlavně na sebe. Pokud tedy někomu chce pomoct, vždy od toho očekává, že mu to prospěje. Velice často se může stát, že pokud vám pokrytec s něčím pomůže, bude se za to dožadovat peněz nebo jiné odměny. Ti, kteří pokrytci nejsou, dokážou pomoci ostatním bez toho, aniž by poté něco požadovali za odměnu.

Vždy musí být středem pozornosti

Jakmile se vám něco povede, nejspíše se o tom podělíte se svými nejbližšími, pokrytci si ale zajistí, aby o tom vědělo co nejvíce lidí, protože touží po uznání a pochvale od okolí. Na rozdíl od pokrytců se normální lidé nesnaží upoutat pozornost za každou cenu, protože jim stačí pochvala od jejich nejbližších přátel a rodiny. Pokrytců si lze velmi často všimnout na sociálních sítích, kde prezentují své dokonalé životy a ukazují to ostatním lidem.

Zdroj: Newsitamea