Pastorova žena porodila své 12. dítě během 12 let. Navíc všechna jejich jména začínají na písmeno C

Fotografie: IMarusya / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pod pojmem hodně dětí si většina lidí představí rodinu se 4 až 5 dětmi. Tito manželé však nejsou žádní troškaři. Na svět přivítali už 12. dítě. Toto je prý ale definitivně poslední.

Ještě ve 26 letech si myslela, že jedno dítě jim bohatě stačí a na další těhotenství je už stará. To bylo v roce 2010. O pouhých dvanáct let později přibylo k prvnímu synovi dalších 11 sourozenců. Rodina pastora se tak nečekaně rozrostla a uzavřela pověstný tucet. Zatím neplánují načínat ten další, ale kdoví, co si pro ně život ještě přichystá.

Nikdy neplánovali tak velkou rodinu

Manželé Courtney a Chris Rogersovi z amerického státu Nové Mexiko prý nikdy tak velkou rodinu neplánovali. První Courtneyino těhotenství dokonce skončilo katastrofou, když potratila. První syn se jim tak narodil, až když měla skoro 26 let. Clint se narodil 3 týdny před mými 26. narozeninami a tehdy jsem ještě netušila, že budu mít další děti. Ve 26 jsem si myslela, že jsem příliš stará a nevěděla jsem, že další děti přijdou tak rychle, včetně dvojčat,“ ohlíží se na situaci, ve které byla před pár lety.

Od té doby však těhotenství přicházela jako na běžícím pásu. Nejdelší pauza, kdy nebyla těhotná, trvala 7 měsíců. Courtney měla také velkou výhodu, protože těhotenství snášela velmi dobře a nikdy neměla problém se i ve vysokém stupni těhotenství postarat o ostatní děti. Nutno podotknout, že režim této rodiny je (a v podstatě i musí být) jiný, než je obvyklé.

Obstarávají také farmu se 130 zvířaty

Děti jsou tak mnohem samostatnější. Courtney se stará o ty nejmladší, zatímco starší si zvládají samy chystat svačiny, uklízet a vypomáhat s mladšími sourozenci. Všem dětem také dali jména začínající písmene C. A tak se jim postupně narodily: Clint, Clay, Cade, Callie, Cash, dvojčata Colt a Case, Calena, Caydie, Coralee, Caris a zatím nejmladší holčička Cambria.

Velká rodina také potřebuje velký prostor a hodně jídla. Nikoho tak už ani nepřekvapí, že kromě dětí tu mají rodiče na starost ještě celou farmu, na níž mají přes 130 zvířat. A není se co divit. Jenom vajec na jednu svačinu se sní 24. Určitě je tak milejší, když jim takovou spotřebu zajišťují vlastní slepičky. Přestože netušili, kam až dojdou, nikdy prý nelitovali, že mají tolik dětí.

„Někdy je to pro mě těžké, protože si většina lidí myslí, že jsme blázni, že jich máme tolik, ale na internetu máme několik přátel s velkými rodinami,“ komentuje maminka to, že někteří lidé mají k její velké rodině výhrady. Lidé se mě ptají, jestli už máme hotovo, a my říkáme ano. Nevím, myslím, že nám neuvěří, dokud to neuvidí,“ směje se Courtney. Jestli je však malá Cambria skutečně poslední, se teprve uvidí. Moc času na manželské radovánky sice prý nemají, ale už prokázali, že plodnost jim rozhodně nechybí.

Zdroj: New York Post