Životní pojistka – Ano či ne?

Časy budoucí jsou zahaleny mlhou nevědění a nikdo si nemůže být jistý momentem, který právě probíhá, ne tak ještě celou budoucností v řádu dnů, týdnů, měsíců či dokonce let. Pokud si ale chcete být alespoň trochu jistí, pak je vhodné učinit příslušné kroky. K tomu, abyste se necítili nějak zbytečně chmurně a obávali se toho, že každá ztráta může přinést krach všeho, co jste celý život budovali. Jak u mužů, tak i u nás žen je pocit úzkosti někdy na místě, ale většinou je vhodné jej zapudit. Jak tedy na to?

Životní pojistka

Jednou z mála jistot v našem životě je pojištění. Kryje sice pouze finanční problémy, které vás mohou postihnout, nicméně právě ztráta peněz může být mnohdy tím nejhorším, co vás může potkat. Souvisí hlavně se zhoršeným zdravotním stavem a také se ztrátou zaměstnání. Ta se vám může přihodit velmi rychle, a to především díky přeplněnosti pracovního trhu anebo pro nemoc či nějaké nepříjemné zranění. Životní pojistka většinu těchto nepříjemných situací řeší alespoň finanční kompenzací.

Neriskujte

Zkuste žít bez jakéhokoli riskování. Typické jsou třeba hazardní hry. Dnes jsou velmi rafinované, a to zejména na internetu. Jmenovat bychom mohli například kurzové sázení nebo klasické hazardní hry typu rulety. Mnohdy se hraje online i poker anebo některé další hry. Riskovat by se nemělo ani při běžných životních situacích. Vzpomeňme jen na silniční provoz, kdy se někteří řidiči chovají hůř než piráti.

Pracujte a investujte

Základem světlé budoucnosti je pravidelný přísun finančních prostředků. Jestliže máte práci, která vás baví a zaručuje vám pravidelný finanční přísun, tak byste se neměli relativně čeho bát. Investovat je taktéž vhodné, a to nejlépe do podílových fondů. Ty jsou maximálně kryté a prodělat na investicích většinou není možné.

Fotografie publikována se svolením cuteimage Photography/FreeDigitalPhotos.net