Odbornice prozradila účinný postup, jak se zbavit nepříjemného oparu. Pomůžou domácí ingredience

Fotografie: Getty Images

Nepříjemný opar je snad strašák pro každého z nás. Toto virové onemocnění sice není nikterak závažné, může se však vracet velmi často a znepříjemňovat vám tak život. Zjistěte, jak se oparu zbavit co nejrychleji a předejít jeho úplnému rozšíření.

Někteří lidé trpí na opary velmi často

Některý z nás může mít opar například jen jednou do roka, vlivem počasí a nepříjemně popraskaných rtů, do kterých se poté snáz infekce dostane. Jiní však trpí na opar, neboli herpes, dost často a neví, jak se této nemoci zbavit. Opary jsou nepříjemné svým svěděním, pálením, ale také nejsou vůbec vzhledné a snižují nám sebevědomí několik dní.

Přitom si stačí osvojit jen pár triků a rad, které si po vyzkoušení rychle oblíbíte, Jsou totiž nejen účinné, ale také velmi jednoduché. Přitom nemusíte pořizovat nic zvláštního, všechny ingredience najdete ve vašem domově. Pro uzdravení oparů můžete použít:

  • mléko
  • lékořici
  • peroxid vodíku
  • česnek
  • mátu peprnou

První lidovou metodou, se kterou se zbavovali oparu na rtu už naši předkové, je s pomocí mléka. Nejlepším typem mléka je to s 1, 5 % tuku. Namočte do mléka vatový tampon nebo vatovou tyčinku a naneste mléko na opar. Pokuste se o to, aby byl opar úplně namočený. Mléko neolizujte a snažte se nepít ani nejíst po celou dobu účinkování mléka. Mléko nechte úplně vstřebat či zaschnout. Opakujte tento proces každé tři hodiny a váš opar zmizí do pár hodin.

Lékořice je skvělým lékem na opary

Také s lékořicí si můžete pomoci od nepříjemného oparu. Rozemelte kořen lékořice na úplný prášek. Prášek smíchejte s trochou horké vody, aby vám vznikla jemná kaše. Tuto kaši pak naneste opět vatovou tyčinkou na postiženou část rtů a nechte úplně zaschnout. Nejlepší dobou, kdy tuto kaši na opar aplikovat, je večer před spaním. Ráno si při umytí obličeje zbytek této masky sundáte.

Nejlepší metodou, jak se co nejdříve zbavit již vytvořeného puchýře, je vysušit jej. K tomu vám pomůže například peroxid vodíku, který můžete vatovou tyčinkou či tamponem aplikovat přímo na opar každé dvě hodiny. Tímto vysušením brzy opar nebude mít žádné živiny k růstu a ustoupí.

Mimořádně účinná je také metoda s česnekem. Česnek prolisujte a výslednou kaši naneste přímo na opar. Sice takový postup lehce pálí, ale je velmi účinným lékem na opary i jiné virové onemocnění.

Posledním naším tipem je máta peprná. Především aromatická esence z máty peprné je skvělým lékem a pomocníkem proti oparům na rtu. Nejen, že krásně voní, ale také jej můžete aplikovat kdykoliv a velmi často přímo na postižené místo. Opar tak velmi brzy zmizí.