Zklidněte svou mysl: Výhody masáže hlavy

Fotografie: Depositphotos

V současné uspěchané době jsou masážní kosmetické přístroje velice skloňovaným tématem, ostatně není se čemu divit. Poskytují především příjemné uvolnění, navíc přináší spoustu zdravotních benefitů. Podporují úlevu od stresu a taktéž relaxaci. V následujících řádcích vám prozradíme, proč jsou zejména masáže hlavy tak důležité.

Pro takové účely slouží masážní přístroj na hlavu s pružnými štětinami, které masírují pokožku hlavy. Přístroj je navržený tak, aby zvyšoval průtok krve pokožkou hlavy, podporoval růst vlasů a zmírňoval stres. Rozhodně by se měl stát součástí vlasové rutiny, navíc je vhodný pro všechny typy vlasů.

Zvyšuje průtok krve a pomáhá na šupinatou pokožku

Pokud začnete používat kosmetické přístroje, rozhodně neprohloupíte, spíše naopak začnete z nich těžit. Konkrétně masážní přístroj na hlavu prokrví pokožku, a tím podpoří růst vlasů a dodá do vlasových folikulů potřebné živiny a kyslík.

Dále napomáhá s exfoliací a čištěním pokožky hlavy. Odstraní se odumřelé kožní buňky, šedivé lupy a šupinatá pokožka či přebytečné nánosy z kosmetických přípravků. Exfoliací se uvolní vlasové folikuly a podpoří tak zdravý růst vlasů. Stejně jako pokožka po celém těle potřebuje pravidelný peeling, tak i ta na hlavě vyžaduje stejnou péči.

Podporuje relaxaci

Spousta lidí používá vibrační masážní přístroj pro uvolnění napětí a podporu relaxace. Ukázalo se, že při jemném masírování pokožky hlavy krouživými pohyby se uvolní stres a napětí, uklidní se nervy a podobně. Začněte hýčkat sami sebe.

Sníží bolest hlavy

Závěrem nesmíme zapomenout na to, že se eliminují migrény a bolesti hlavy, neboť masážemi se uvolňuje napětí ve vlasové pokožce a krčních svalech, jež jsou častou příčinou bolestí. Zajímavým doplňkem je masážní přístroj na krční páteř s patentovanou konstrukcí.

Jestliže hledáte odborníka na kosmetické přístroje, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu beautyrelax.cz