Zlodějka si myslela, že důchodkyně u bankomatu bude snadnou obětí. Netušila však, že sama uteče s pláčem

Fotografie: Depositphotos

Tato dáma se dokázala ubránit mladé ženě, která se ji pokusila okrást. Záběry ukázaly, jak si s ní poradila. Nakonec to byla zlodějka, kdo křičel bolestí.

Pokus o krádež se stal u bankomatu. Žena si chtěla vybrat hotovost tak, jak to dělá každé pondělí. Tentokrát si ji však vyhlédla zlodějka, která si byla jistá, že se křehká stařenka jejímu útoku neubrání, a ona z ní tak dostane nějaké peníze. Nemohla však být dál od pravdy. Nejenže se stará paní ubránila, ale zlodějka dostala i co proto.

Zlodějka si chtěla lstí získat stařenčinu pozornost

Doreen Jonesové je už 81 let a žije v anglickém Blackheath. Jako každé pondělí si šla vybrat peníze z místního bankomatu. Vtom se však za ní objevila mladá žena a v ruce držela nějaký papír. Doreen ucítila, jak ji někdo sáhl na rameno. Otočila se a uviděla ženu, která jí naznačovala, že je hluchoněmá, a vypadala, že se ji snaží požádat o radu.

Doreen se však jejím chováním nenechala zmást a jasně jí řekla, ať ji nechá. Zlodějka na ni chvíli koukala a pak Doreen obešla z druhé strany. Chvíli vyčkávala a pak strčila svůj loket mezi Doreen a bankomat. Druhou rukou se snažila zmocnit její bankovní karty. Doreen byla sice překvapená, ale zachovala chladnou hlavu.

Moje peníze nedostaneš!

Jediné, na co myslela, bylo, že své peníze tedy rozhodně nikomu nedá. Popadla tak mladou ženu za límec i vlasy a vší silou ji natlačila na bankomat. Zlodějka takový rázný útok rozhodně nečekala a s křikem z místa činu utekla. „Nevím, proč křičela, já jsem byla ta, která by měl křičet a brečet. Když jsem ji pustila, utekla za roh,“ vypráví Doreen.

Sama je prý tak trochu bojovnice a opravdu ji rozčílilo, že je někdo tak drzý a chce ji okrást. Doreen s úsměvem dodává, že si vybrali špatnou oběť. Tohle zlodějka určitě nečekala. Přestože se jí podařilo ubránit, později u bankomatu zkolabovala. Bylo to pro ni silné psychické vypětí. Od té doby už prodělala infarkt a k osudnému bankomatu už peníze vybírat nechodí.

Doreen dodnes trpí prožitým traumatem

Trauma, které prožila, na ní zanechalo stopy a je mnohem více nedůvěřivá. Už se nikde necítí bezpečně a zatím se jí s tímto nepříjemným zážitkem nepodařilo zcela vyrovnat. Výběry z bankomatu jsou vždy potenciálně riskantní. Pro zloděje je vidina rychlých peněz, jež někomu vytrhnou z ruky, opravdu lákavá. Proto by měl každý být u bankomatu obezřetný a mít přehled o situaci ve svém okolí.

Zásady bezpečnosti u bankomatu

Pokud se kolem bankomatu poflakuje skupina teenagerů nebo nějací opilci, raději vyhledejte jiný bankomat nebo počkejte, až se prostor vyčistí. Na bankomatu bývají umístěné reflexní plochy, ve kterých můžete vidět, co se děje za vašimi zády, aniž byste se museli otáčet. Je to dobrý způsob, jak nenápadně kontrolovat situaci. Nikdo by vás také neměl u bankomatu oslovovat a cokoliv po vás požadovat. S takovým člověkem se nebavte a raději přerušte výběr.

Při zadávání PINu chraňte číselník druhou rukou. Nikdy nevíte, kdo se dívá. Pokud už dojde k tomu, že vám někdo vytrhne z ruky platební kartu, mějte pro tyto případy v telefonu číslo na svou banku, abyste mohli ukradenou kartu okamžitě zablokovat. Je vhodné mít také v bankovnictví nastavené limity, aby z vašeho účtu nemohl naráz zmizet velký obnos peněz.

Zdroj: The Sun