Důchodkyně se ubránila zlodějům, kteří se ji pokusili okrást při výběru peněz z bankomatu. Její reakce překvapila i zkušené policisty

Fotografie: Depositphotos

77letá dáma se dokázala ubránit třem výrostkům, kteří se ji pokusili okrást při výběru peněz z bankomatu. Žena se nezalekla a vrhla se na jednoho z mladíků.

Tři mladíci si mysleli, že stará babička bude snadnou obětí. Potřebovali peníze a vyhlédli si ji, aby ji mohli okrást. Počkali, až žena zadá v bankomatu PIN ke své kartě, a poté ji obklíčili. Netušili však, že se s nimi žena pustí do boje a své peníze jim jen tak lehce nedá. Muži byli brzy po incidentu zadrženi a hrozí jim několik let vězení.

Stará dáma si nenechala takové chování líbit

Winifred Peel si šla ve městě Bromborough v Anglii vybrat peníze do blízkého bankomatu. Když zadala PIN kód, všimla si dvou mladíků, kteří se k ní postavili každý z jedné strany. Jeden z nich ji pak odstrčil a druhý stiskl tlačítko pro výběr. Mysleli si, že rychle utečou z penězi a babičku za sebou nechají s otevřenou pusou.

To se však nestalo. Tato dáma totiž později uvedla, že vyrůstala s několika bratry a ti ji naučili, jak se má bránit. Ani na chvíli neuvažovala nad tím, jestli jí hrozí nějaké riziko. Drzost těchto mladíků v ní vzedmula vlnu odporu i adrenalin. Chytla jednoho z nich za límec a udeřila jeho hlavou o bankomat, jak nejsilněji mohla.

Zážitek otřásl její důvěrou

V duchu si říkala: „Moje peníze nedostaneš, mladý muži.“ Zlodějova hlava skončila na bankomatu ještě dvakrát. Mladíci pochopili, že se jim akce nezdařila, a tak se dali se na útěk. Winifred duchapřítomně zavolala policii a zanedlouho byli všichni tři muži zadrženi. A to i díky rozbitému čelu, které se napadenému nepodařilo před policií skrýt.

Winifred si vážnost situace uvědomila, až když bylo po všem. Začala se třást a přemýšlela, co by dělala, kdyby měli u sebe nůž. Uvedla, že jí to rozhodně změnilo život. Už nikdy nebude mít takovou důvěru jako kdysi. Doufá však, že se jí její sebevědomí jednou zase vrátí. Ostatně pravidelně chodí do posilovny, a tak její údery mladíka nejspíše opravdu zabolely.

Tři útočníci si vysloužili dva roky v nápravném zařízení pro mladistvé. Soudce vyzdvihoval zejména fakt, že si vybrali zranitelnou oběť, u které předpokládali, že se nedovede bránit, což pro ně byla přitěžující okolnost. Winifred se snaží s otřesným zážitkem psychicky vypořádat. Banka zajistila, aby jí byly peníze vráceny, a navíc poslali své statečné klientce i květiny.

Zdroj: Newsner